Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Dvořák s Noskem na MS v Altenbergu začali špatně, vede Friedrich

Po dvou úvodních jízdách světového šampionátu bobistů v německém Altenbergu je česká dvojice Dominik Dvořák – Jakub Nosek až na sedmnáctém místě. V neděli čekají dvojboby další dvě jízdy, které určí definitivní pořadí. Podle očekávání vede německý fenomén ledových koryt Francesco Friedrich. 

Dvojbob Dominik Dvořák - Jakub Nosek
zdroj: ČTK/AP/Matthias Schrader

Česká posádka zaostává v německém středisku po dvou jízdách v hustém sněžení o 1,83 sekundy za domácím suverénem Francescem Friedrichem. Vítěz Světového poháru vede po úvodním dnu o 88 setin před krajanem Johannesem Lochnerem a s brzdařem Alexanderem Schüllerem míří k zisku sedmého světového titulu v řadě.

Dvořák s Noskem zahájili šampionát čtrnáctým časem a drželi v té chvíli stejnou pozici, kterou vloni obsadili v konečném pořadí a jež je na MS jejich maximem. Český pilot v této sezoně pohárového seriálu obsadil životní třetí příčku v konečném pořadí a jeho cílem v Altenbergu je umístění v desítce, ve druhém kole se ale české posádce tato meta vzdálila.

Až sedmnáctý čas znamenal propad, od top 10, kterou uzavírá kanadský obhájce stříbra Justin Kripps, dělí Čechy 39 setin sekundy. Dvořák momentálně zaostává i za svým nejhorším výsledkem v sezoně SP, kterým bylo čtrnácté místo.

Zbylá dvě kola jsou na programu v neděli. Dvojnásobný olympijský vítěz Friedrich usiluje včetně kategorie čtyřbobů o celkově desátý titul mistra světa. Jeho ziskem by se odpoutal v čele historických statistik od italské legendy 50. a 60. let Eugenia Montiho.

Dvojboby po dvou jízdách:

1. Friedrich, Schüller 1:50,24 (54,83+55,41), 2. Lochner, Franke (všichni Něm.) -0,88 (55,37+55,75), 3. Vogt, Michel (Švýc.) -0,93 (55,35+55,82), ...17. Dvořák, Nosek (ČR) -1,83 (55,81+56,26).

Hlavní zprávy