Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Dvořák s Noskem dojeli v Siguldě díky povedené jízdě ve 2. kole osmí

Pilotu Dominiku Dvořákovi se v lotyšské Siguldě daří, zaznamenal zde dosud nejlepší výsledek kariéry, čtvrté místo. Teď na něj v závodě dvojbobů navázal s Jakubem Noskem osmou příčkou. Po prvním kole byli Češi až třetí od konce jedenáctí, ve druhé jízdě si díky čtvrtému času o tři příčky polepšili.

Český dvojbob Dominik Dvořák – Jakub Nosek
zdroj: ČTK/AP autor: Andy Wong

Dvořák s Noskem měli v obou kolech pátý nejlepší start, který ale v úvodní jízdě nedokázali přetavit do umístění v první desítce. V druhém kole Dvořák, jenž v přípravě léčil koleno a ploténky a prodělal koronavirus, zrychlil o 12 setin na 49,87 a posunul se pořadím vpřed.

Sedmé místo uniklo české posádce o setinu, k páté pozici chyběla Dvořákovi rovná desetina.

Pro 27. výhru ve dvojbobech si dojel olympijský vítěz, mistr světa a úřadující vítěz SP Francesco Friedrich, jenž byl v obou jízdách nejrychlejší a německého krajana Johannese Lochnera porazil o čtyři setiny sekundy.

Třetí byl s odstupem 26 setin Švýcar Michael Vogt. Až šestý skončil lotyšský spolufavorit Oskars Kibermanis, jenž se stal v únoru na domácí dráze mistrem Evropy. Devátý muž celkového pořadí SP z minulé sezony Dvořák na Friedricha ztratil 63 setin.

V neděli se pojede ve dvoučlenných strojích znovu, Dvořák by měl startovat s Dominikem Suchým. Další dva závody se v Siguldě budou konat příští víkend, čtyřboby se představí v SP nejdříve v lednu.

Úvodní závody SP v jízdě na bobech v Siguldě (Lotyšsko) - dvojboby:

1. Friedrich, Margis 1:39,23 (49,59+49,64), 2. Lochner, Rasp (všichni Něm.) -0,04 (49,51+49,76), 3. Vogt, Michel (Švýc.) -0,26 (49,67+49,82), ...8. Dvořák, Nosek (ČR) -0,63 (49,99+49,87).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy