Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
LDLC ASVEL Féminin - ZVVZ USK Praha

Dvořák s dvojbobem vyrovnal v Innsbrucku životní maximum

Dominik Dvořák s Jakubem Noskem skončili čtvrtí v závodě Světového poháru dvojbobů v Innsbrucku a vyrovnali své dosud nejlepší umístění ze Siguldy z prosince roku 2018. V průběžném pořadí seriálu je Dvořák po pátém dílu stále sedmý.

Dvojbob Dominik Dvořák - Jakub Nosek
zdroj: ČTK/AP/Matthias Schrader

Dvořák s Noskem si dojeli pro nejlepší výsledek v sezoně hned na úvod série závodů v Innsbrucku, kde se stejně jako v listopadu v Siguldě pojede opět čtyřikrát. Čechům se vydařilo už první kolo, po němž byli pátí. V druhém kole předvedli celkově čtvrtý čas a dotáhli se na průběžně čtvrtou posádku švýcarského pilota Michaela Vogta.

"Super, skvělé. Ukázalo se, že náš dvojbob, pronajatý na sezonu od Lotyšů, je opravdu dobrý, navíc v kombinaci s lotyšskými noži. Měli jsme relativně dobré starty a díky nim pak i dobré jízdy. První byla technicky po stránce řízení ještě lepší, za mě jedna vůbec z nejlepších, povedla se. Pocitově jsem jel první víc na hraně, druhou trošku opatrněji, chtěl jsem tu pětku udržet a z toho vzešly malé chybičky," uvedl Dvořák.

Po přesunu z Lotyšska do Rakouska skončila vítězná série Němce Francesca Friedricha, jenž vyhrál všechny čtyři závody v Siguldě. Tentokrát olympijského šampiona a mistra světa o tři desetiny sekundy porazil krajan Johannes Lochner, třetí skončil s odstupem 47 setin lotyšský mistr Evropy Oskars Kibermanis.

Je nám líto, video expirovalo.
1. jízda Dvořákova dvojbobu v Innsbrucku

Dvořák a Vogt ztratili na děleném čtvrtém místě na Lochnera 90 setin. K vyrovnání historické třetí pozice Iva Danileviče z Cortiny d'Ampezzo z roku 2007 Dvořákovi chybělo 43 setin. "Chybí nám stáhnout pět šest sedm setinek na startu, abychom si sáhli na medaili. Švýcar Vogt, se kterým jsme se podělili o čtvrté místo, jel dnes s druhým brzdařem, zítra by měla nastoupit jednička, takže to asi budeme mít těžší. Ale každý den je jiný, uvidí se," řekl Dvořák před nedělním druhým závodem v Innsbrucku.

Jeho dosavadním nejlepším výsledkem v sezoně bylo šesté místo ze třetího závodu v Siguldě, kde kvůli koronaviru startovalo jen 13 strojů. Tentokrát už bylo na trati více než dvacet posádek, nově například Rusové, Britové či domácí Rakušané.

Výsledky SP v jízdě na bobech v Innsbrucku

Muži - dvojboby: 1. Lochner, Franke 1:42,93 (51,48+51,45), 2. Friedrich, Margis (všichni Něm.) -0,30 (51,65+51,58), 3. Kibermanis, Miknis (Lot.) -0,47 (51,64+51,76), 4. Dvořák, Nosek (ČR) -0,90 (51,85+51,98) a Vogt, Michel (Švýc.) -0,90 (51,81+52,02).

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Friedrich 1110, 2. Lochner 1029, 3. Vogt 962, ...7. Dvořák 816.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy