Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Dvořák dovedl český čtyřbob ve Winterbergu na osmé místo v ME

Posádka českého čtybobu Dvořák, Suchý, Šindelář a Nosek skončila v německém Winterbergu v pořadí mistrovství Evropy osmá a ve Světovém poháru devátý. První skončil německý fenomén Francesco Firedrich. Výkon české čtveřice ovlivnil špatný stav plotýnky pilota Dvořáka. 

Čtyřbob pilota Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/DPA/Elmar Kremser/ autor: SVEN SIMON

Český čtyřbob tak o dvě příčky zaostal za loňským výsledkem ve Winterbergu, kde se ve stejném složení postaral šestým místem o historický úspěch.

Posádka pilota Dvořáka, jenž má potíže s plotýnkou, dnes byla po prvním kole desátá. I když Češi v druhé jízdě zpomalili, posunuli se o jednu příčku s odstupem pouhých dvou setin sekundy za osmé Francouze. Ve dvojbobech byli Dvořák s Noskem v sobotu jedenáctí a v SP jim celkově patří páté místo.

"Nejsme spokojení. Přáli jsme si lepší výsledky, nesedlo nám to ideálně," uvedl Nosek. "Starty na dvojbobu byly docela v pohodě, víc z toho teď nevykřešeme. Neřekl bych, že ty jízdy byly špatné, možná nám nejel ideálně materiál. Vysoké startovní číslo 13 taky nepomohlo. Ale nechceme se na nic vymlouvat, je to sport, věříme, že příště zajedeme líp," prohlásil brzdař českých posádek.

Pro vítězství si suverénně dojel největší favorit Francesco Friedrich, jenž získal ve čtyřbobech první evropský titul v kariéře a 46. výhrou v SP překonal sbírku svého slavného předchůdce André Langeho. Úřadující olympijský vítěz a mistr světa Friedrich porazil i díky skvělým startům o 57 setin sekundy Kanaďana Justina Krippse, který si stejně jako Američané odbyl ve Winterbergu debut v sezoně SP. Třetí skončilo překvapení víkendu, Rakušané s pilotem Benjaminem Maierem. Evropský bronz získal Rus Rostislav Gajtjukevič.

Světový pohár pokračuje příští týden ve Svatém Mořici. "Věříme, že výsledky zase zlepšíme. Máme dva dny po třech tréninkových jízdách a bude na nás, jak je rozdělíme mezi dvojku a čtyřku, jak vyzkoušíme sestavu. V závodě pak bude hodně záležet na startovním čísle," řekl Nosek.

SP a mistrovství Evropy v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Friedrich, Margis, Bauer, Schüller) 1:48,13 (54,04+54,09), 2. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) -0,57 (54,28+54,42), 3. (v ME 2.) Rakousko (Maier, Stepan, Sammer, Huber -0,76 (54,38+54,51), 4. (3.) Rusko -0,95 (54,59+54+49), ...9. (8.) ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,69 (54,88+54,94).

Hlavní zprávy