ČEZ Extraliga 2023/2024

Dvojbobům ve Winterbergu kralovali Němci, Dvořák s Lecjkasem si dojeli pro 17. příčku

Český dvojbob v provizorním složení Dominik Dvořák - Martin Lecjaks si na světovém poháru ve Winterbergu dojel pro 17 příčku. Z vítězství se radoval Francesco Friedrich, který v německém souboji překonal Johannese Lochnera. Z prvenství v monobobu se radovala Američanka Elana Meyersová Taylorová.

1. jízda Dvořákova dvojbobu ve Winterbergu

Češi se museli opět vyrovnat s následky pozitivních testů na koronavirus, kvůli kterým nemohli startovat v novoročním závodě v Siguldě. Zatímco čtyřbob o předposlední zastávku seriálu opět přišel, ve dvojbobu dostal první šanci ve SP Lecjaks.

Ve dvojici s Dvořákem nakonec obsadil se ztrátou dvou sekund na Friedricha 17. místo, kterým vyrovnali nejhorší umístění v aktuálním ročníku. Maximem českého pilota je 12. příčka z prosincového závodu v Altenbergu.

Před závodem Dvořák hovořil o tom, že v nouzové sestavě bude úspěchem postup do dvacítky pro druhé kolo, takže byl spokojený. "Můžeme být rádi za to, co jsme předvedli v tom složení, v jakém jsme jeli. V těch stresech, jaké máme od Siguldy. Martin se mnou zvládl odjezdit tréninky a závod velice důstojně, obstál. Já jsem jenom vděčný a spokojený, protože sedmnácté místo je na tyhle všechny podmínky skvělé," uvedl v nahrávce pro média.

Friedrich si připsal šesté vítězství z dosavadních sedmi závodů a nakročil k obhajobě celkového prvenství. Před Rostislavem Gajtjukevič z Ruska na druhém místě průběžného pořadí má před posledním závodem ve Svatém Mořici náskok 149 bodů.

SP v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo) - dvojboby:

1. Friedrich, Schüller 1:49,78 (54,89+54,89), 2. Lochner, Bauer (všichni Něm.) -0,33 (54,94+55,17), 3. Kripps, Stones (Kan.) -0,85 (55,20+55,43), ...17. Dvořák, Lecjaks (ČR) -2,11 (55,93+55,96).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Friedrich 1478, 2. Gajtjukevič (Rus.) 1329, 3. Kripps 1320, ...19. Dvořák 512.