Čeští bobisté Dvořák a Suchý byli ve Svatém Mořici desátí

V ledovém korytě ve Svatém Mořici pokračuje šestým dílem Světový pohár bobistů. Česká dvojice Dominik Dvořák - Dominik Suchý zajela v prvním kole dvanáctý čas a v kole druhém si polepšila na desáté místo. V průběžném pořadí seriálu se český pilot posunul na třetí pozici. Také šestý závod vyhrál olympijský vítěz Francesco Friedrich z Německa, Dvořák s ním prohrál o 1,42 sekundy.

Posádka, v níž Suchý ve Švýcarsku vyměnil tradičního brzdaře Jakuba Noska, nedokázala navázat na páté místo z předchozího závodu SP před týdnem v Innsbrucku.  Po úvodní jízdě byli Češi až dvanáctí, v druhém kole se dokázali posunout alespoň do nejlepší desítky.

"Tuhle dráhu nemám moc rád. Už v Iglsu jsme měli skoro nejnižší rychlosti v závodě a tady je dráha dlouhá a hodně rychlosti bobu, takže jsem předpokládal umístění kolem desítky. Vím, že někdo by mohl čekat, že už budeme dojíždět jenom pátí a líp, ale tohle je pro nás úspěch," uvedl Dvořák.

V SP díky desátému místu předstihli dosud třetího Maxima Andrianova z Ruska. Výměnu brzdařů česká posádka plánovala. "Abychom vydrželi celá posádka v co nejlepší formě po celou sezonu. S Dominikem to nebyly tak špatné starty a Kuba si mohl alespoň odpočinout. Ideální bude, abychom byli v top formě na konci sezony na mistrovství světa ve Whistleru," vysvětlil Dvořák.

V průběžném pořadí SP předstihli dosud třetího Maxima Andrianova z Ruska. Druhý se ztrátou 40 setin sekundy za Friedrichem skončil jeho krajan Johannes Lochner, třetí místo obsadil Lotyš Oskar Kibermanis. Stejné pořadí bylo na stupních vítězů i minule v Innsbrucku.

SP v jízdě na bobech ve Svatém Mořici

Dvojboby: 1. Friedrich, Schüller 2:12,29 (1:06,24+1:06,05), 2. Lochner, Rasp (všichni Něm.) -0,40 (1:06,55+1:06,14), 3. Kibermanis, Miknis (Lot.) -0,51 (1:06,46+1:06,34), 4. Vogt, Michel (Švýc.) -0,79 (1:06,63+1:06,45), 5. Won Jun-čong, Kim Čin-su (Korea) -0,96 (1:06,72+1:06,53), 6. Hall, Gleeson (Brit.) -0,97 (1:06,84+1:06,42), ...10. Dvořák, Suchý (ČR) -1,42 (1:07,01+1:06,70).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Friedrich 1350, 2. Kibermanis 1204, 3. Dvořák 928.