Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Zradila je střelba. Štafeta juniorů byla osmá, juniorky až dvanácté

Štafety juniorů ani juniorek na biatlonovém světovém šampionátu pronikavých úspěchů nedosáhly. České kvarteto Kateřina Pavlů, Svatava Mikysková, Kateřina Gotvaldová a Veronika Novotná muselo celkem na sedm trestných kol a dojelo na dvanáctém místě se ztrátou více než deseti minut. Junioři Ondřej Mánek, Simon Štolfa, Luděk Abrahám a Petr Hák se dvěma trestnými koly obsadili osmou příčku. Přímé přenosy sprintů a stíhaček juniorů sledujte v sobotu a v neděli na ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
MS Juniorů Kazachstán

Psaly se jiné příběhy než ten zlatý dorostenecký. Po první úseku čeští junioři zásluhou Mánka sice ještě figurovali na třetím místě, poté se však začali postupně propadat. Na dvě trestná kola musel Abrahám a český finišman Hák stačil vylepšit výsledek už jen o jednu pozici.

Navzdory špatné střelbě a bilanci 4+15 triumfovali Norové a ukázali tak svou naprostou dominanci. 

Jedinou Češkou, která se vyvarovala nepopulárního trestného kola, byla na prvním úseku štafety Pavlů. Mikysková absolvovala 450 metrů navíc, Gotvadlová a Novotná přidaly každá po dvou kolech.

Juniorskými mistryněmi světa jsou Němky. Závod v kazachstánském Schuchinsku ovládly před Francií. Nejlépe střílely Norky, pomalejší běh je ale odsoudil až ke třetímu místu. 

Hlavní zprávy

Nejčtenější články