Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Zamlžený sprint svědčil nejvíce Roeiselandové, Davidová jedenáctá

Norka Marte Olsbuová Roeiselandová přemožitelku ve sprintu v Oberhofu nenašla. I s jednou chybou si dojela pro vítězství v pokračování biatlonového Světového poháru. Markéta Davidová po trati i přes dvě nepřesnosti letěla a skončila jedenáctá. V první dvacítce se umístila i Jessica Jislová. Přímé přenosy ze SP v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

"O těch ránách vím a naštvalo mě to, že šly vedle. Vítr nebyl něco, kvůli čemu bych měla dát za dva. Běželo se mi dobře, nechci to zakřiknout. A chci poděkovat servisu, protože jsem měla lyže, na kterých se dá závodit," řekla Davidová v rozhovoru pro ČT sport.

Jednatřicetiletá Roeiselandová už dopředu ohlásila, že po Oberhofu absolvuje zastávku elitního seriálu ještě v Ruhpoldingu.

Poté vynechá Anterselvu a bude se koncentrovat na olympijské hry v Pekingu, které proběhnou v únoru. "Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, protože to mám v Anterselvě ráda," prohlásila.

Norka se zatím na vrchol sezony ladí nadmíru dobře. Na stupních vítězů byla v sezoně dosud už třikrát, nyní tedy počtvrté.

Druhé v závodu na 7,5 kilometru dojely děleně o sedm vteřin Francouzka Julie Simonová a Běloruska Hanna Solaová, čtvrtá byla její týmová kolegyně Džinara Alimbekavová.

Jessica Jislová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Od sprintu biatlonistů se počasí v Obehofu příliš neumodřilo, stále velice foukal vítr, a navíc se na trati přidala i slušná dávka mlhy. Závodnice se s tím snažily poradit si, jak se dalo.

Z českého pohledu se závod vydařil Jessice Jislové. Ta zvládla ležku skvěle a stejně tak si perfektně poradila i na druhé položce. Jislová tak pokračuje ve velice dobrých střeleckých výkonech.

"Jelo se mi hrozně špatně, tak jsem si řekla, že si nesmím přidávat práci a chodit ještě na trestné kolo, a jsem ráda, že se mi to povedlo. Čerstvý sníh je celkem pomalý, ale to je stejné pro všechny. Počasí je drsné. Jsem ráda, že jsem to podpořila střelbou, nula to trochu vylepšila," uvedla Jislová.

Dobře v úvodu odstřílela i Markéta Davidová, druhou nulu ale nepřidala, naopak z toho byly dva trestné okruhy.

Její běh je ale jeden z nejlepších ve startovním poli, což jí přineslo nakonec umístění ve druhé desítce a shodně rychlý běh – 11. nejlepší z pole.

Lucie Charvátová nedala poslední ránu, druhá položka byla notně horší – minula hned třikrát.

"Nemám to tu fakt ráda. Nejdříve jsem startovala na tréninkových lyžích, pak mi je trenéři vyměnili, nakonec jsem přetrhla poutko, takže větší smůlu jsem mít nemohla. Dělala jsem, co jsem mohla, ale štěstí mi nepřálo ani trochu," řekla Charvátová, která po čtyřech trestných kolech obsadila 76. příčku.

Do nedělního stíhacího závodu se vedle Davidové s Jislovou kvalifikovala už jen Eva Puskarčíková, která se dvěma chybami ztratila více než dvě minuty a obsadila 55. místo. Tereza Vinklárková byla pětadevadesátá.

V sobotu čekají Oberhof závody v mixech, neděli obstarají stíhačky. Příští týden se biatlonová karavana přesune v rámci Německa do Ruhpoldingu.

Tam se před necelými dvěma týdny jela tradiční exhibice, v níž Markéta Davidová s Michalem Krčmářem brali bronz.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo) - sprint žen (7,5 km):

1. Röiselandová (Nor.) 23:30,1 min. (1), 2. Solová (Běl.) -7,1 (2) a Simonová (Fr.) -7,1 (1), 4. Alimbekavová (Běl.) -22,6 (2), 5. Tandrevoldová (Nor.) -23,1 (1), 6. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -26,3 (1), 7. Rezcovová (Rus.) -26,6 (2), 8. Ederová (Fin.) -28,4 (1), 9. H. Öbergová (Švéd.) -33,5 (2), 10. Wiererová (It.) -37,9 (1), 11. Davidová -43,9 (2), ...20. Jislová -1:12,1 (0), 55. Puskarčíková -2:04,1 (2), 76. Charvátová -2:48,1 (4), 95. Vinklárková (všechny ČR) -4:01,8 (3).

Pořadí SP (po 10 z 22 závodů): 1. Röiselandová 477, 2. E. Öbergová (Švéd.) 413, 3. Solová 374, 4. Alimbekavová 370, 5. H. Öbergová 350, 6. Hauserová (Rak.) 344, ...10. Davidová 257, 20. Jislová 178, 51. Puskarčíková 30, 61. Charvátová 21, 72. Vinklárková 12.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články