58. Rally Šumava Klatovy

Voborníková a trio mužů skončili ve stíhačce na MSJ v top 10, opět kralovali Basergová s Claudem

Další velmi dobré umístění zapsali na mistrovství světa juniorů v biatlonu čeští reprezentanti. Po úterním medailovém úspěchu Mikuláše Karlíka ve sprintu sice na cenný kov ve stíhačce nedosáhli, ale hned kvarteto z nich skončilo v elitní desítce. Vítězslav Hornig (6.), Tereza Voborníková (7.), Karlík (8.) a Tomáš Mikyska (10.). Z druhého titulu se v rakouském Obertilliachu radovali Amy Basergová ze Švýcarska a Emilien Claude z Francie.

Karlík opět skvěle běžel, nicméně na stříbro ze sprintu nenavázal - zejména kvůli čtyřem chybám na střelnici, čehož využila řada soupeřů včetně Horniga. Ten dokonce před závěrečnou stojkou bojoval o medaili, ale 150 metrů navíc ho stálo lepší umístění. Na bronzového Rusa Michaila Pěrvušina totiž ztratil jen 4 sekundy.

Mikyska se po celou dobu stíhacího závodu pohyboval kolem desáté pozice, na které nakonec i díky "nule" při poslední zastávce u terčů dojel. Čtvrtý z českých reprezentantů Jonáš Mareček stíhací závod kvůli nemoci vynechal, na sobotní štafetu by však měl být připraven.

Za Claudem dorazil do cíle se ztrátou necelých 8 vteřin jeho krajan Eric Perrot, Pěrvušin byl zpět o dalších 7 sekund.

Voborníková skončila ve sprintu jedenáctá a ve stíhačce se posunula do top 10 navzdory dvěma minelám na úvodní střelecké položce, po které musela kroužit 300 metrů navíc.

Poté se ale dalšího zaváhání vyvarovala a v kombinaci s nadprůměrným výkonem na trati stoupala pořadím.

K medaili však měla daleko - na bronzovou Rebeccu Passlerovou z Itálie ztratila 46 sekund, stříbrná Synne Owrenová z Norska dorazila do cíle o 51 vteřin dříve a za Basergovou, která opanovala i úterní sprint, zaostala česká biatlonistka o více než minutu a půl.

Tereza Jandová byla sedmatřicátá, Eliška Teplá pětapadesátá.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Obertilliachu (Rakousko) - stíhací závod:

Junioři (12,5 km): 1. Claude 32:16,5 (3 trest. okruhy), 2. Perrot (oba Fr.) -7,7 (1), 3. Pěrvušin (Rus.) -14,2 (2), ...6. Hornig -18,5 (2), 8. Karlík -33,2 (4), 10. Mikyska (všichni ČR) -1:02,1 (3).

Juniorky (10 km): 1. Basergaová (Švýc.) 29:22,4 (1), 2. Owrenová (Nor.) -41,8 (3), 3. Passlerová (It.) -47,5 (3), ...7. Voborníková -1:33,0 (2), 37. Jandová -4:01,8 (2), 55. Teplá (všechny ČR) -7:03,1 (7).