Archiv D: Blahopřání

Vittozziová uhájila v masáku celkový triumf v SP, poslední závod sezony patřil Jeanmonnotové

Velký křišťálový glóbus získala ve Světovém poháru biatlonistek Lisa Vittozziová. Italce stačilo k celkovému triumfu 21. místo v závěrečném závodě s hromadným startem v kanadském Canmore. Z vítězství v masáku se radovala Lou Jeanmonnotová. Nejlepší z českých reprezentantek byla šestnáctá Tereza Voborníková.

Vittozziová si sice situaci zkomplikovala hned v úvodu, když se po dvou chybách na první položce propadla na 27. pozici a dala teoretickou naději Ingrid L. Tandrevoldové z Norska. Na zbylých třech zastávkách ale Italka zapsala jen tři chyby a celkový triumf si pohlídala. Tandrevoldové také uškodilo až osmé místo.

Norku navíc v celkovém pořadí přeskočila na druhé příčce právě Jeanmonnotová, která předvedla téměř dokonalý závod, čímž si zajistila malý křišťálový glóbus za prvenství v disciplíně. Francouzka chybovala na střelnici jednou až na závěrečné položce a dobrým během si zajistila vítězství o dvanáct sekund před Němkou Janinou Hettichovou-Walzovou. Třetí byla v masáku další Francouzka Gilonne Guigonnatová.

Češkám se závod nevydařil. Markéta Davidová sice v úvodu předvedla čistou ležku a byla průběžně pátá, ale poté už jen chybovala. Nejvíc si pohoršila na první stojce, když minula hned tři terče. Celkem musela na sedm trestných okruhů a skončila až na 26. místě.

Voborníková chybovala jen dvakrát, ale na vítězku ztratila téměř minutu a půl, Jessica Jislová zaznamenala tři chyby a doběhla na 22. místě, Lucie Charvátová byla s pěti nepřesnostmi o dvě příčky horší. "Pro mě to byla sezona skvělá. Všechny závody jsem byla do dvacítky, a to je to, co jsem si přála – mít vyrovnané výsledky," hodnotila Voborníková.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada) – závod s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Jeanmonnotová (Fr.) 32:55,0 (1 tr. okruh), 2. Hettichová-Walzová (Něm.) -11,9 (1), 3. Guigonnatová -15,8 (0), 4. Braisazová-Bouchetová (obě Fr.) -22,1 (4), 5. Gandlerová (Rak.) -25,6 (1), 6. H. Öbergová (Švéd.) -31,2 (2), ...16. Voborníková -1:28,6 (2), 22. Jislová -2:15,9 (3), 24. Charvátová -2:30,3 (5), 26. Davidová (všechny ČR) -2:35,7 (7).

Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 4 závodech): 1. Jeanmonnotová 252, 2. Simonová (Fr.) 241, 3. Häckiová-Grossová (Švýc.) 205, ...17. Voborníková 84, 18. Davidová 83, 25. Jislová 48, 39. Charvátová 14.

Konečné pořadí SP (po 21 závodech): 1. Vittozziová (It.) 1091, 2. Jeanmonnotová 1068, 3. Tandrevoldová (Nor.) 1044, 4. Braisazová-Bouchetová 1025, 5. Simonová 994, 6. Häckiová-Grossová 853, ...16. Voborníková 409, 18. Davidová 361, 26. Jislová 264, 32. Charvátová 195.