Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Louny a Poděbrady

Vítková vzdala stíhačku a skončila v nemocnici, měla by dál závodit

Pchjongčchang - Veronika Vítková skončila po sobotním stíhacím závodu Světového poháru v Pchjongčchangu v nemocnici. České biatlonistce se špatně dýchalo a brnělo ji celé tělo, ale už je v pořádku a věří, že po přesunu do Evropy bude dál závodit. V pátek jsou na pořadu sprinty předposledního dílu SP ve finském Kontiolahti.

Veronika Vítková
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Vítková vyrazila na trať stíhacího závodu z 53. příčky po sprintu a po třech střelbách odstoupila. "Strašně špatně se mi dýchalo a poté, co mě odvedli do buňky, tak se to začalo ještě horšit. Brnělo mě celé tělo, celá jsem se třásla, tak jsem byla odvezena do nemocnice. Když mi dodali lehce kyslíku, bylo hned lépe. Krev byla také v pořádku, tak mě pustili zpět na hotel," uvedla Vítková.

Trojnásobná medailistka z mistrovství světa a olympiády ze smíšených štafet se necítila v budoucím dějišti olympiády dobře už po příletu. "Zřejmě jsem byla zničená po zdlouhavé cestě," zmínila třicetihodinový přesun z Evropy. "Výsledkem bylo 53. místo ve sprintu a nedokončená stíhačka, takže velké zklamání," uvedla Vítková.

Vítězka jednoho individuálního závodu v SP, které se v této sezoně příliš nedaří, by už měla být v pořádku. "Jen jsem unavená. Spolu s týmem se přesunu do Kontiolahti a po konzultaci s naším lékařem snad budu v pátek plně připravena se postavit opět na start sprintu a vše bude veselejší," doufá osmadvacetiletá Vítková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy