Následuje
Hokej den poté

Vítková, Charvátová a Soukup posílí tým na ME

Praha – Veronika Vítková se na mistrovství světa v Hochfilzenu připraví na evropském šampionátu v polském městě Duszniki-Zdrój. Tým pro ME, které startuje už ve středu, posílí také Lucie Charvátová a Jaroslav Soukup. Celkem bude na polské straně Orlických hor startovat jedenáct českých reprezentantů.

Veronika Vítková
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Na evropském šampionátu jsem naposledy startovala jako juniorka, takže mě vlastně čeká premiéra," uvedla Vítková.

V Polsku vynechá vytrvalostní závod, představí se ve sprintu, stíhacím závodě a možná i štafetách. "Dost jsem se teď trápila, proto věřím, že mi tato změna může pomoci. Na Evropě nebude takový tlak jako ve Světovém poháru," prohlásila momentálně devatenáctá žena Světového poháru.

Boj o pátá místa pro MS

Na evropském šampionátu jsou ve hře i místa pro MS v Hochfilzenu, které začíná na začátku února. "Páté místo máme u mužů stále otevřené. Jarda k němu má asi nejblíže, ale zúčastnit se mistrovství světa může při dobrých výsledcích v Polsku a při IBU Cupu v Osrblie na Slovensku i kdokoliv z b-týmu," vysvětlil šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Pátá žena pro mistrovství světa vzejde zřejmě z dvojice Jessica Jislová a Markéta Davidová.

Rozzávodění neuškodí. Naopak. "Víme, že v případě Jaroslava Soukupa se účast v IBU Cupu nebo na evropském šampionátu projeví na jeho výkonnosti pozitivně. Proto chceme tento princip uplatit i u Veroniky a Lucky. Veronika se navíc po nemoci mezi svátky a neúčasti na Světovém poháru v Oberhofu potřebuje udržet v závodním tempu. Lucie v této sezoně nepostoupila do tří stíhaček a neběhala hromaďáky, takže závody jí jenom prospějí," shrnul Rybář.

Nominace na ME

Ženy:

Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Lea Johanidesová, Veronika Vítková

Muži:

Ondřej Hošek, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáč Krupčík, Jaroslav Soukup, Tomáš Vojík

Předběžná nominace na MS

Ženy:

Lucie Charvátová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková + 1

Muži:

Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík + 1

Zdroj
ČTK, biatlon.cz, ČT sport

Hlavní zprávy