Vítězství ve sprintu slaví Schempp, z Čechů zajel nejlépe jednadvacátý Krčmář

Anterselva – Sprint biatlonistů v italské Anterselvě ovládl podobně jako v minulých dvou sezonách Němec Simon Schempp. Bodovali čtyři Češi - jednadvacátý se umístil Michal Krčmář, bezchybný Jaroslav Soukup obsadil třicáté místo, Michal Šlesingr dojel 37., Tomáš Krupčík skončil o jednu příčku za ním. Stíhací závod pojedou i Ondřej Moravec a Adam Václavík. Přímé přenosy vysílá ČT sport a náš web i o víkendu. Stíhací závod žen začíná v sobotu v 13:15, muži pojedou v 15:30.

Simon Schempp
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Ondřej Moravec pohřbil své šance hned na první střelbě, kde netrefil tři terče. I když pak už střílel čistě, stačilo to pouze na umístění v šesté desítce. Michal Šlesingr naopak rozjel závod výborně, ale dvě minely na druhé střelnici nakonec znamenaly 37. místo. Těsně za Šlesingra se zařadil do výsledků Tomáš Krupčík rovněž se dvěma trestnými okruhy.

Před tradiční české opory se dostal také Jaroslav Soukup, který neprožívá dobrou sezonu, ale dnes sestřelil všech deset terčů a bodoval. Do stíhacího závodu se dostal také poslední z Čechů Adam Václavík, který byl jen o dvě desetiny pomalejší než Moravec.

"Michal (Krčmář) předvedl dobrý výkon a je vidět, že do základu reprezentace patří. Bylo to dnes hodně nasekané, ztratil tam při nabíjení na střelbě a to ho trochu může mrzet," řekl kouč Ondřej Rybář. "Ondra (Moravec) měl těžkou situaci, protože se třemi koly je strašně těžké sprint jet, když věděl, že pro něj boj o body skončil. Pro Soukupa je to povzbuzení, Václavík získal zkušenosti," zhodnotil reprezentační šéftrenér.

Druhý za Schemppem skončil se ztrátou šesti sekund Rus Maxim Cvetkov a třetí místo obsadil Nor Tarjei Bö, jenž za vítězem zaostal o téměř 11 sekund. Vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade třikrát minul a byl osmadvacátý.

Výsledky sprintu mužů v Anterselvě

1. Schempp (Něm.) 23:01,2 (0 tr. okruhů), 2. Cvetkov (Rus.) -5,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -10,8 (0), 4. Béatrix (Fr.) -12,1 (0), 5. Šipulin (Rus.) -13,6 (1), 6. Eder (Rak.) -15,8 (0), 7. Anev (Bul.) -17,7 (0), 8. J. Bö (Nor.) -21,0 (2), 9. Peiffer (Něm.) -24,3 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -29,4 (0), ...21. Krčmář -57,0 (1), 30. Soukup -1:14,0 (0), 37. Šlesingr -1:16,9 (2), 38. Krupčík -1:20,5 (2), 54. Moravec -1:47,3 (3), 55. Václavík (všichni ČR) -1:47,6 (2).

Průběžné pořadí SA(po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 668 b., 2. T. Bö 516, 3. Svendsen (Nor.) 479, 4. Šipulin 454, 5. Schempp 429, 6. Garaničev (Rus.) 414, ...14. Moravec 303, 26. Krčmář 195, 32. Šlesingr 161, 53. Soukup 48, 80. T. Krupčík 6.