Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

V Pokljuce se mezi elitu vrací Václavík, Štvrtecký míří na MS juniorů

Ve čtvrtek vypuknou další velké biatlonové souboje. Na řadě je slovinská Pokljuka a Češi už jsou na místě a trénují. Jakuba Štvrteckého, který míří na mistrovství světa juniorů, nahradil v reprezentačním áčku Adam Václavík.

Ondřej Rybář povzbuzuje na trati Adama Václavíka
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Kuba teď pojede na mistrovství světa juniorů. Nabízelo se to, má poslední příležitost tam startovat. Zúčastní se štafety a sprintu a před mistrovstvím světa se k nám připojí," uvedl pro svazový web trenér mužské reprezentace Zdeněk Vítek.

Světový šampionát mládeže a juniorů začíná ve švýcarském Lenzerheide v neděli. Štafety jsou na programu ve středu 29. ledna a sprinty v sobotu 1. února. Přímé přenosy ze závěrečného víkendu nabídne i ČT sport a web ctsport.cz.

Velké MS v Anterselvě začíná 13. února, návrat Štvrteckého tedy nebude na poslední chvíli. Vítek chce dát nadějnému svěřenci šanci. "Mohla by to pro něj být cenná zkušenost, pojede tam jako jeden z favoritů. A to se závodí trochu jinak. Je tam spousta očekávání," uvedl trenér.

"Kuba je na sebe tvrdý a hodně od sebe očekává i ve Světovém poháru. To je samozřejmě dobře, posouvá ho to výš. Na juniorském šampionátu od něj bude ale očekávat dobrý výsledek i okolí. Bude na něj větší psychický tlak," dodal Vítek.

Václavík absolvoval v reprezentačním A-týmu první trimestr a vybojoval 19 bodů, když se do elitní čtyřicítky dostal v Östersundu a v Le Grand Bornand. V Hochfilzenu navíc pomohl štafetě ke skvělému pátému místu. Po Novém roce pak dokázal být mimo jiné šestý ve zkráceném vytrvalostním závodě v IBU Cupu na Slovensku.

Na juniorský světový šampionát zamíří také Tereza Voborníková, která se představila v Německu a složitý štafetový start zvládla. "Vedla si velmi dobře. Může jí to pomoct i na juniorském světovém šampionátu," zdůraznil trenér žen Egil Gjelland.

Na Světovém poháru v Pokljuce se ve čtvrtek a v pátek jedou vytrvalostní klání, v sobotu smíšené štafety a v neděli vše vyvrcholí závody s hromadným startem.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy