Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V Novém Městě na Moravě se za rok poběží sprinty, stíhací závody a smíšené štafety

I příští rok zavítá seriál biatlonového Světového poháru do Česka. V Novém Městě na Moravě se od 2. do 5. března 2023 poběží sprinty, stíhací závody a smíšené štafety. Závody ve Vysočina Areně budou následovat po mistrovství světa v Oberhofu.

V Novém Městě na Moravě se poběží stejné závody jako v roce 2021, kdy se zde konaly kvůli koronaviru dva díly SP za sebou a bez fanoušků v ochozech. Půjde o osmou zastávku elitního seriálu v sezoně. Program začnou ve čtvrtek sprinty mužů, v pátek se uskuteční sprinty žen, v sobotu stíhací závody a v neděli smíšená štafeta a smíšená štafeta dvojic.

Světový pohár bude testem na mistrovství světa, které se v Novém Městě na Moravě bude konat v roce 2024 od 5. do 18. února. Podle dlouhodobého plánu se Světový pohár v Novém městě uskuteční také 3. až 9. března 2025 a v další sezoně od 19. do 25. ledna.

Nadcházející ročník SP začne v Kontiolahti 29. listopadu vytrvalostním závodem mužů a vyvrcholí 19. března v Oslu závody s hromadným startem. V plánu je osm sprintů a stejný počet stíhacích závodů, čtyřikrát se poběží vytrvalostní závody. Markéta Davidová získala v uplynulé sezoně malý křišťálový glóbus po dvou vytrvalostních závodech.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články