Následuje
Brněnská laťka 2020

V konečné nominaci na MS biatlonistů chybí Soukup i juniorská šampionka Davidová

Praha – Poslední dvě místa v desetičlenné nominaci českých biatlonistů na mistrovství světa zaplnili Tomáš Krupčík a Jessica Jislová. Na šampionátu se tak nepředstaví ani olympijský medailista Jaroslav Soukup, ani čerstvá dvojnásobná juniorská evropská šampionka Markéta Davidová.

Jaroslav Soukup
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Krupčík a Jislová doplnili už dřív známou osmičku Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Adam Václavík. Jislová dostala přednost před Leou Johanidesovou.

Největší hvězda české výpravy Koukalová přijede do Hochfilzenu jako druhá žena průběžného pořadí Světového poháru a vítězka čtyř individuálních závodů v této sezoně. Na pódiu byla celkem osmkrát. Medaile v této zimě slavili v SP také Šlesingr, Krčmář a Puskarčíková.

V českém týmu je pět mužů a pět žen, přičemž v závodech jednotlivců mohou startovat maximálně čtyři. Davidová, která o víkendu v Novém Městě na Moravě vyhrála na juniorském ME sprint i stíhačku, ještě případně může zasáhnout v Hochfilzenu do štafety.

"Před námi jsou z pohledu štafet ještě téměř dva týdny, což je spousta času. Zatím pracujeme s tím, že cílem Markéty je účast na juniorském mistrovství světa," uvedl trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Biatlonisté už znají nominaci na MS

Základ týmu absolvoval finální přípravu v Anterselvě. Charvátová a Vítková startovaly před týdnem na ME v Polsku, poté trénovaly v Jablonci nad Nisou. Krupčík si nominaci vybojoval díky výsledkům na evropském šampionátu i na IBU Cupu v Osrblie. "Tam sice za Soukupem běžecky trochu zaostával, ale přesvědčil nás větší spolehlivostí ve střelbě," vysvětlil šéftrenér Ondřej Rybář.

Nominace na MS:

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík, Tomáš Krupčík.

Ženy: Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová.  

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy