Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Třikrát zlatá Soukalová: Vše směřuje k MS, tam se doufám předvedeme

Presque Isle (USA) - Skvělé tři dny prožily české biatlonistky v americkém Presque Isle. Po dvou individuálních výhrách Gabriely Soukalové se radovaly i z triumfu ve štafetě. "Mám za sebou fantastické tři dny. Nepamatuju se, že bych se někdy v této době cítila tak dobře," zářila Soukalová. 

Radující se Gabriela Soukalová
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a v šeru finišující Veronika Vítková navázalo na tři loňské triumfy ze štafety a před mistrovstvím světa se znovu pasovalo do role favoritek. "Jsme samozřejmě nadšené. Víc není třeba říkat," uvedla Soukalová. "Můžeme si teď věřit, že jsem v dobré formě. Vše směřuje krok za krokem ke světovému šampionátu a doufám, že se tam předvedeme co nejlépe."

I ve štafetě Soukalová zářila. Na třetím úseku vyrážela na trati devátá s odstupem skoro 50 vteřin, ale na jeho konci už jela s náskokem první. Musela dohánět ztrátu, kterou nabrala Charvátová. Ta sice byla chvilku třetí, ale po stojce musela na trestné kolo. "Když jsem třetí ránu trefila pod, znervózněla jsem a chybovala, ale pak jsem běžela, co nejrychleji to šlo," řekla Charvátová.

Finišmanka Vítková první místo udržela, ale snadné to neměla. Postupně se stmívalo a osvětlení bylo špatné. "Ve svěťáku jsem něco takového nezažila. Sjezdy byly náročné a na tmu na střelnici zvyklá nejsem," řekla.

I proto při závěrečné stojce málem jela trestné kolo. "Už jsem se na něm viděla," přiznala. Jeden z terčů trefila až posledním třetím náhradním nábojem. "Když jsem to nedala na druhý náboj, tak se mi hodně klepaly nohy. Chtěla jsem dělat i dřepy, ale na ty nedošlo. Naštěstí to pak spadlo a hodně se mi ulevilo," řekla.

Chybovaly rovněž soupeřky a poslední kolo jela Vítková bezpečně v čele. "Když mi hlásili náskok, tak jsem si to jen užívala," usmívala se Vítková.

Závod se jel znovu v mrazu, Češky proto startovaly oblepené páskami v obličeji. "Před závodem jsem si zmrzlé prsty vykoupala ve sněhu, a to mi docela pomohlo, ale potřebovaly by i nohy, ty zmrzly hodně," uvedla Puskarčíková.

Po návratu do Evropy čeká biatlonistky příprava ve slovinské Pokljuce a od 3. března mistrovství světa v Oslu. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy