Volejbalový magazín

Tři Češi uzavřeli ve sprintu druhou desítku, vyhrál Rus Šipulin

Pokljuka – Sprint biatlonistů ve slovinské Pokljuce vyhráli bezchybní střelci Rus Anton Šipulin před Rakušanem Dominikem Landertingerem a Emilem Hegle Svendsenem z Norska. Čeští závodníci Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr se seřadili na konci druhé desítky. Bodoval i pětatřicátý Michal Krčmář. Stíhací závod pojede také Tomáš Krupčík, který obsadil 58. místo.

Anton Šipulin
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Nejlepší střelbu z českého tria předvedl devatenáctý Soukup. Bronzový olympijský medailista ze sprintu sklopil všech deset terčů, ale kvůli horšímu běžeckému času ztratil 6,6 sekundy na Moravce. Ten musel na trestný okruh po střelbě vleže, stojku už zvládl tradičně bezchybně. Opačnou bilanci na střelnici si připsal Šlesingr, jenž dorazil s odstupem pěti sekund na Soukupa.

Ke stupňům vítězů dnes byla potřeba bezchybná střelba. Tu v kombinaci s druhým nejrychlejším během předvedl Šipulin a vyhrál s náskokem 11,9 sekundy před Rakušanem Dominikem Landertingerem. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen a o necelých šest sekund porazil lídra SP Martina Fourcada, jenž musel na trestné kolo. Francouz uhájil vedení v seriálu před Svendsenem o osm bodů.

V sobotu jedou stíhací závod kromě mužů i ženy, které povede vítězka čtvrtečního sprintu Gabriela Soukalová. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web.

Sestřih sprintu biatlonistů v Pokljuce

Výsledky sprintu biatlonistů v Pokljuce

1. Šipulin (Rus.) 23:18,6 (0 tr. okruhů), 2. Landertinger (Rak.) -11,9 (0), 3. Svendsen (Nor.) -24,1 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -29,9 (1), 5. Garaničev (Rus.) -34,1 (0), 6. Schempp (Něm.) -36,3 (0), 7. T. Bö (Nor.) -38,1 (0), 8. Maillet (Fr.) -41,8 (0), 9. Cvetkov (Rus.) 42,6 (0), 10. J. Bö (Nor.) -46,7 (2), ...18. Moravec -56,0 (1), 19. Soukup -1:02,6 (0), 20. Šlesingr -1:07,7 (1), 35. Krčmář -1:35,3 (0), 58. Krupčík (všichni ČR) -2:06,1 (1).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 259, 2. Svendsen 251 b., 3. Schempp 230, 4. Šipulin 222, 5. Landertinger 218, 6. Fak (Slovin.) 213, 7. Moravec 190, ...13. Šlesingr 134, 43. Soukup 34, 45. Krupčík 28, 60. Krčmář 6.