Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary

Totální zmar v Östersundu. Stíhačku nepojede ani jedna Češka

Závěrečný sprint sezony ovládla v Östersundu opět norská suverénka Tiril Eckhoffová. České střelecké trápení se opět vrátilo do mušek reprezentantek. Nejlepší Lucie Charvátová skončila na 69. místě. Ani jedna z Češek, které trápí střevní viróza, se nedostala do stíhačky. Přímé přenosy ze Světového poháru sledujte na ČT sport, ČT2 a webu ctsport.cz.

Lucie Charvátová
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Za Eckhoffovou skončila o necelé tři vteřiny Italka Dorothea Wiererová. Třetí dojela Norka Ingrid Tandrevoldová.

"Pro mě to byla fantastická sezona a jsem za to ohromně vděčná. Zhodnotily se mi hodiny tréninku a zkušenosti, které mám. Za tímhle výkonem je spousta hodin," vyprávěla Eckhoffová v rozhovoru pro ČT sport.

Českým biatlonistkám se poslední sprintový závod sezony SP vůbec nepovedl. Střeleckých chyb bylo příliš a v kombinaci se střevní virózou a horším během z toho nebylo ani pro jednu z reprezentantek umístění do nejlepší šedesátky startovního pole.

"Od rána bylo jasné, že to nemůže dopadnout dobře. Holky ráno přišly, že mají kromě Lucky velké střevní problémy. Tak jsem si říkal, že to bude vabank, ale na prvním mezičase bylo jasné, že to bude špatný," uvedl asistent trenéra Jiří Holubec.

"Doufám, že se dá Makula dohromady, aby byla na neděli připravená," dodal Holubec k závodu s hromadným startem.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih střeleb a ohlasů českých biatlonistek ve sprintu SP v Östersundu

Lucie Charvátová si opět najela na svoji výkonnostní sinusoidu a po slušných výsledcích v individuálních závodech v Novém Městě na Moravě spadla dolů tragickým výkonem ve smíšených dvojicích, na který navázala čtyřmi chybami ve sprintu.

"Nejsem spokojená, protože po minulém týdnu jsem byla nabuzená a očekávala jsem lepší výsledek. Mrzí mě to a shodilo mě to hned od začátku. Na lyžích jsem bojovala, co to šlo, ale s tímhle výkonem to není dobrý," říkala sebekriticky devětašedesátá Charvátová.

"Asi to byly chyby v mých rukách. Za spoušť jsem moc brala asi. Jinak mi ležka na trénincích sedla, takže jsem se toho nebála a nebyla jsem trpělivá," dodala Charvátová, která skončila bez pěti vteřin až o dvě minuty za vítěznou Eckhoffovou.

Dobře si na 7,5 km trati nepočínala ani Markéta Davidová, která po jedné chybě z ležky přidala další dvě na položce vestoje. 

"Jet na černém čaji a suchém chlebu, od toho se nedalo čekat nic jiného. Ve svěťáku je strašně znát, jakmile je něco v nepořádku. Tady se jen potvrdilo, že je špička strašně vyrovnaná a musíte na to být připraven," řekla sedmdesátá Davidová.

Eva Puskarčíková celkově kroužila na trestném kole třikrát (skončila 94.) a nakonec až 101. Jessica Jislová český nepřesný den završila závratnými osmi minelami. Obě se neměly šanci dostat do stíhacího závodu.

"Musím říct, že na trati to bylo hrozné trápení. Už od rána to bylo nešťastné, snídaly jsme jen Smectu a šly do závodu. Mohlo se to stát o dva dny dřív. Sezna povedená nebyla, takhle jsem si to neplánovala. Bylo tam spoustu věcí, které by se daly změnit, kde byla chyba. Musíme udělat co nejpozitivnější změny směrem k olympiádě," řekla Puskarčíková

SP v Östersundu bude pokračovat sobotními stíhačkami a ročník elitního seriálu vyvrcholí nedělními závody s hromadným startem.

Finále SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko) - sprint žen (7,5 km):

1. Eckhoffová (Nor.) 18:44,6 (1 tr. okruh), 2. Wiererová (It.) -2,5 (0), 3. Tandrevoldová (Nor.) -6,7 (0), 4. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -15,4 (1), 5. Hauserová (Rak.) -16,4 (1), 6. Röiselandová (Nor.) -18,2 (1), 7. Häckiová (Švýc.) -21,3 (0), 8. Todorovová (Bulh.) -22,3 (0), 9. Lienová (Nor.) -25,6 (0), 10. P. Fialková (SR) -26,0 (1), ...69. Charvátová -1:55,9 (4), 70. Davidová -1:57,4 (3), 94. Puskarčíková -3:07,3 (3), 101. Jislová (všechny ČR) -4:37,7 (8).

Konečné pořadí sprintu (po 10 závodech): 1. Eckhoffová 420 b., 2. Röiselandová 304, 3. H. Öbergová (Švéd.) 296, ...11. Davidová 224, 33. Charvátová 92, 58. Jislová 41, 64. Puskarčíková 29.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. Eckhoffová 1103, 2. Röiselandová 924, 3. H. Öbergová 824, 4. Wiererová 811, 5. Preussová (Něm.) 795, 6. Hauserová 786, ...11. Davidová 622, 46. Charvátová 129, 59. Puskarčíková 64, 67 Jislová 45.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy