Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
MS v biatlonu 2025

"Teď nejezdi a rozbal to v posledním kole." Krčmář dal na Moravcova slova a pak si užíval týmovou radost

Michal Krčmář podtrhl skvělým finišem bravurní výkon české smíšené štafety v úvodním závodu mistrovství světa v Lenzerheide. Po závěrečné střelbě vestoje to vypadalo, že bude odolávat zběsilému útoku legendárního Nora Johannese Böho. Nestalo se, naopak. Vyslyšel pokyny trenéra Ondřeje Moravce, pošetřil síly a v posledních metrech byl bezkonkurenční. Už před sezonou si přál velký štafetový úspěch. Podařilo se, nejvíc se v cíli těšil z neopakovatelné týmové radosti. Přímé přenosy vysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Česká stříbrná mix štafeta
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Od prvních metrů na Krčmářovi bylo vidět naprosté soustředění. Bojoval na pomezí druhého a čtvrtého místa. Z tratě si pamatoval dva momenty.

"Před stojkou na mě Ondra (Moravec) řval: 'Teď nejezdi, rozbal to až v posledním kole.' A potom tu netrefenou vestoje, kterou jsem zbytečně uspěchal a štvala mě. Vystresovalo mě, když mi hlásili, že je za mnou devět sekund Johannes se Samuelssonem," popsal český finišman.

"Tak to bude supr," řekl si a nadechl se k fantastickému závěru.

Krčmář už několikrát v kariéře ukázal, že se dokáže v kontaktních závodech zakousnout a ze svého cíle neslevovat. Neotáčel se.

"Věděl jsem, že první půlka trati je nahoru na kopec, a že když to vydržím nahoru, tak dolů už mi to nevezmou, protože jsme dneska měli skvělé lyže," vyzdvihl práci servisu.

Johannes Bö se Švédem Sebastianem Samuelssonem brzy poznali, že už bojují jen o čtvrtou pozici. "Viděl jsem, že v kopci je Němec docela těžkopádný. Řekl jsem si, že buď to vyjde, nebo ne. A vyšlo to."

V posledním kole zaznamenal Krčmář druhý nejlepší čas, na Böho ztratil jen dvě a půl sekundy. "Prostě jsem dělal, co jsem mohl. Bylo super, že jsem první kolo mohl jet s Giacomelem a Strelowem, takže tam se člověk rozjel a zapracoval," rozebíral v cíli perfektní rozložení sil.

Moravec poprvé v euforii?

Dlouholetý Krčmářův závodní parťák a nyní trenér Ondřej Moravec udílel pokyny na trati. V cíli se pak nechal slyšet, že takový stříbrný zážitek je snad ještě lepší, než když závodil.

Krčmář to jen potvrdil: "Poprvé s ním jsem zažil se radovat. Vždycky když uspěl, měl radost, ale byl takový – a jdeme dál. Teď jsem ho poprvé viděl opravdu v euforii. Skákali jsme po sobě v cíli. Jsou to skvělé pocity."

Stříbrný olympijský medailista už zažil ve své kariéře i to, jak chutná týmová medailová radost – na mistrovství světa před pěti lety v Anterselvě. Toužil ještě zažít podobně intenzivní pocit. Před dvěma lety v Oberhofu mu to s mužským kvartetem těsně uniklo, ale teď to vyšlo parádně.

"Tohle je moc krásné, o to hezčí, že to moc nikdo nečekal, i v tom složení – Víťa (Hornig) debutoval ve smíšené štafetě. Nejlepší na tom je, jak se ten tým raduje. To je na tom nejskvělejší a to mě baví," uzavřel.

Na oslavy mnoho času nebude, už v pátek pojedou sprint ženy a v sobotu pak muži. Přímé přenosy vysílá ČT sport a ČT sport Plus. Díky platformě Eurovision Sport mohou diváci sledovat vysílání ČT sport, včetně českého komentáře a doprovodných studií, i při svém pobytu v zahraničí.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články