Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Světový pohár začne bez Eckhoffové. Norka se léčí z následků covidu

Začátek nové biatlonové sezony se blíží. Závody však začnou bez jedné z velkých hvězd, Norky Tiril Eckhoffové. Dvojnásobná olympijská vítězka si po zdravotních problémech dává pauzu. Po jarním prodělání covidu-19 dlouho pociťovala následky, užívala léky na poruchu spánku a fit doteď není.

"Tiril procházela v poslední době těžkým obdobím a stále není v pořádku. Nemůže se proto v nejbližší době účastnit tréninků ani závodů," uvedl norský biatlonový svaz v prohlášení. Povahu problémů neupřesnil.

"Kdy se vrátí? To nyní netušíme. Je o ni dobře postaráno a dostává se jí veškeré pomoci, kterou dostat může. Samozřejmě všichni doufáme, že se brzy bude cítit lépe," uvedla lékařka reprezentace Aasne Fenne Hoksrudová.

Dvaatřicetiletá Eckhoffová má z olympiád osm medailí včetně zlatých ze Soči i letošního Pekingu ve smíšené štafetě. Loni také vyhrála konečné hodnocení Světového poháru a v něm celkově 29 závodů. Během kritického období uvažovala i o konci kariéry.

Světový pohár v biatlonu začne 29. listopadu v Kontiolahti. Na začátku března bude dějištěm Nové Město na Moravě, dva týdny po mistrovství světa v Oberhofu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články