Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Světový pohár bude letos jen v Hochfilzenu a Kontiolahti, s MS v Pokljuce biatlonová unie počítá

Světový pohár v biatlonu bude mít podle plánu v tomto kalendářním roce čtyři díly, ale pouze ve dvou dějištích. Mezinárodní unie IBU oznámila, že kvůli minimalizaci cestování v době pandemie koronaviru uspořádají v listopadu a prosinci po dvou závodech finské středisko Kontiolahti a rakouský Hochfilzen.

Ilustrační foto
zdroj: Český biatlon autor: Jaroslav Svoboda

IBU zároveň uvedla, že listopadový kongres, na němž by mělo být Nové Město na Moravě potvrzeno organizátorem mistrovství světa 2024, se neuskuteční v Praze, ale online.

Původně měla česká metropole hostit kongres v září, později byl přeložen na 13. až 15. listopadu. Virtuálně se bude konat ve stejném termínu.

Nová sezona Světového poháru začne podle plánu 27. listopadu v Kontiolahti. Ve Finsku biatlonisté zůstanou ještě následující týden a odjedou tam závody, jež měly být ve švédském Östersundu. Obdobně pak v prosinci dva díly uspořádá Hochfilzen, o své závody přijde francouzské Annecy.

IBU potvrdila, že počítá s mistrovstvím světa ve slovinské Pokljuce od 9. do 21. února 2021. O lednových závodech Světového poháru rozhodne unie v říjnu.

V listopadu pak určí program na únor a březen. V předběžném kalendáři je předposledním dílem seriálu od 8. do 14. března zastávka v Novém Městě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy