Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanada - Česko

Svátek biatlonu pokračuje stíhačkami. Krčmář má nadějnou pozici, Davidová nikoli

Mistrovství světa v biatlonu má na programu další individiuální závody, sprinty střídají stíhačky a v nich i tři Češi. Zatímco v mužském závodu se v Pokljuce ukážou Michal Krčmář (11.) a Ondřej Moravec (55.), na trati mezi biatlonistkami bude jediná reprezentantka Markéta Davidová. Navíc nemá stejně jako nejzkušenější český závodník výhodnou pozici, startovat bude až ze 44. místa. První stíhačku - tu mužskou - sledujte od 12:45 živě na ČT sport a webu ctsport.cz, kde najdete i veškeré zpravodajství z MS.

Michal Krčmář
zdroj: ČTK/AP

Ve stíhačce se z českých biatlonistů představí dva zástupci. Výbornou pozici má Michal Krčmář, který byl v pátečním sprintu jedenáctý a z tohoto místa také bude vyjíždět do závodu.

"Určitě jsem rád. Jedenácté místo a hlavně ta ztráta na předek je super, takže do neděle další hezky otevřený závod. Fakt jsem spokojený," řekl Krčmář.

Na překvapivě prvního Švéda Martina Ponsiluomu bude mít odstup 37,7 sekundy.

Na rozdíl od čistě střílejícího Krčmáře se dalším reprezentantům sprint příliš nevydařil. Stíhačku tak pojede už jen Ondřej Moravec, který skončil s jednou chybou na střelnici pětapadesátý.

"Neměl jsem vůbec dobrý den, a přestože ta střelba nebyla úplně blbá, ale spokojený s tím být nemůžu," hodnotil Moravec. Jeho ztráta na čelo bude více než dvouminutová.

Loňskou 12,5kilometrovou stíhačku na MS v Anterselvě opanoval Francouz Emilien Jacquelin, který si ve sprintu dojel pro bronz a na Ponsiluomu bude mít manko třinácti sekund. Pouhé dvě před ním odjede jeho krajan Simon Desthieux.

Z Češek postoupila do stíhačky jako jediná Markéta Davidová. Kvůli čtyřem chybám na střelnici ve sprintu ale vyrazí do závodu až ze 44. místa.

Na čelo bude ztrácet dvě minuty a 15 sekund, na první patnáctku zhruba minutu. 

Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková a Jessica Jislová střílely rovněž špatně a výsledkem je jejich umístění až v sedmé, resp. osmé desítce ze startovního pole.

"Holky to ani jedna pořádně nezvládly v tom větru. Byl to vabank, někdo přijel a měl vítr jako na nástřelu, pak přišel poryv. Bylo to i o štěstí," řekl asistent trenéra Jiří Holubec.

Na druhý titul má našlápnuto v sobotu neomylně střílející Tiril Eckhoffová z Norska, která je v čele Světového poháru.

Na trati bude mít z úvodu náskok 12 sekund před Francouzkou Anais Chevalierovou-Bouchetovou.

Třetí vyjede ve sprintu překvapivě bronzová Běloruska Hanna Solaová, která přitom dosud nebyla v žádném závodě SP na stupních vítězů.

V loňské 10kilometrové stíhačce si pro titul dojela Italka Dorothea Wiererová.

Po pondělním volném dni bude v úterý v Pokljuce na programu vytrvalostní závod žen, následovat bude stejná disciplína ve středu, ovšem pro biatlonsty.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články