Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Supersprint na Blinkfestivalenu českým biatlonistů nevyšel

Letní přípravu zpestřil biatlonistům Blinkfestivalen v norském Sandnesu, kde startovali závodníci světové špičky včetně českých reprezentantů. Těch do sobotního závěrečného supersprintu nastoupilo jedenáct, ale do finále postoupil pak jen Michal Krčmář a skončil v něm desátý. Nepřesná střelba jej mezi nejlepší nepustila. Závodům vládli Birkeland a Roiselandová.

Michal Krčmář
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Ze šesti českých žen postoupily do semifinále jen Markéta Davidová a Jessica Jislová a obě tam hlavně kvůli špatné střelbě skončily.

Z pěti českých mužů jeli semifinále tři - Tomáš Krupčík, Adam Václavík a Michal Krčmář. Také je v rychlém závodě trápila střelba. Do finále nakonec prošel jen Krčmář lepším časem v semifinále. Mezi nejlepšími dvanácti mu to opět nestřílelo přesně a stejně jako suverén minulé sezony Johannes Bö skončil daleko od stupňů vítězů na desátém místě. Těšit ho ale může skalp slavného Nora, který byl o místo za ním. 

Za vítěznou Roiselandovou skončily na stupních Öbergová a Eckhoffová, za Birkelandem doběhli Christansen a Martin Fourcade.

Blink festival Norsko
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy