Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
LDLC ASVEL Féminin - ZVVZ USK Praha

Střelecký kolaps dua Bö & Bö využil Laegreid, Štvrtecký má první sezonní body

Stíhací závod Světového poháru v Oberhofu ovládl po střeleckém kolapsu Johannese i Tarjeie Böových jejich týmový kolega Sturla Holm Laegreid. Jakub Štvrtecký si polepšil o šest míst, skončil 35. a získal tak své první body sezony v seriálu. Přímé přenosy a zpravodajství ze SP sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Sturla Holm Laegreid
zdroj: ČTK/AP

"Kuba jel pěkný závod. Byla to stíhačka, jeho pozice nebyla ideální, ale tři není moc. Mohl nahlídnout do dvacítky. Popral se s tím, žádnou ránu zbytečně nezahodil a ve střelbě udělal za Vánoce velký kus práce a ve štafetě si určitě zaslouží v neděli důvěru," hodnotil trenér Ondřej Rybář výkon Štvrteckého.

"U Milana je dobré, že se do stíhačky dostal. Jsou to pro něj zkušenosti, což je potřeba. A je potřeba na tom makat. Nemá problém na střelnici, ale na trati ještě něco chybí," doplnil Rybář k Žemličkovi v rozhovoru pro ČT sport.

Laegreid si připsal čtvrté vítězství sezony a tím i kariéry. Druhý skončil další Nor Johanes Dale. Třetí dojel Tarjei Bö, o pět sekund za ním Francouz Fabien Claude. Johannes Bö byl tentokrát až osmý.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih stíhacího závodu biatlonistů na SP v Oberhofu

Kdo by ve stíhačce v Oberhofu čekal Ondřeje Moravce nebo Michala Krčmáře, čekal by marně. Jeden si prodloužil přípravu, druhý zůstal po pozitivním testu na covid-19 v Česku. Ve sprintu se představili tři čeští mladíci, z nichž postoupili jen dva: Štvrtecký a Žemlička.

Nejlepší sprint ale v pátek předvedl Johannes Bö a na svého bratra Tarjeie měl náskok necelých jedenácti sekund.

Štvrtecký disponoval odstupem více než dvou minut, vyrážel ostatně až z jednačtyřicáté pozice. A Žemlička se do stíhačky dostal o tři místa.

Johannes Bö poslední ranou minul, a příležitost tak chytil za pačesy Tarjei Bö, rázem měl manko pouhé sekundy. Norskou dvojku doplňoval Sturla Holm Laegreid, jenž měl v závěsu Itala Lukase Hofera. A pozadu nebyl ani další Nor Johannes Dale.

Štvrtecký měl v prvním kole 22. čas, ale 150 metrů navíc jeho dobrou jízdu zbrzdilo. Trestné kolo čekalo i Žemličku.

Je nám líto, video expirovalo.
Rybář: Štvrtecký na střelbě přes Vánoce zapracoval

Johannese Bö čekalo po druhé položce vleže další kroužení, Tarjei byl stoprocentní. Společnost mu tak dělal Dale. Štvrtecký se poté blýskl nulou, ale Žemlička ho nenapodobil, když minul hned první ranou.

Tarjei piloval, ale zastřílel perfektně. Ale Johannes Bö úplně vybouchl. Účet? Propastné čtyři rány mimo. Dál to byla norská jízda, druhý pokračoval Dale, třetí Laegreid. Štvrtecký opět zaznamenal nulu a rázem byl třicátý, bez chyby odjížděl ze třetí položky i Žemlička.

Jenže kolaps předvedl také Tarjei na druhé stojce si připsal minely tři. Dale zastřílel za dvě a Laegreid musel na jedno trestné. Do toho se dvakrát netrefil ani Hofer, a když jeden terč neshodil ani Slovinec Jakov Fak, na trati už byl Laegreid, který měl na Daleho náskok jedenácti sekund.

Ve stopách střelecké omylnosti šel i Štvrtecký s 300 metry navíc, Žemlička si připsal další nulu a celkově byl 49., což činilo poskočení o osm míst a rovněž zatím nejlepší umístění kariéry v SP.

V neděli je v Oberhofu na programu závod smíšených dvojic a také smíšené štafety. K dispozici už trenérům bude Moravec. Na výsledky Krčmáře, který by mohl být k dispozici pro druhou polovinu SP v Německu, se ještě bude čekat.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo) - stíhací závody mužů (12,5 km):

1. Lagdreid 36:01,8 (2 trest. okruhy), 2. Dale -15,6 (2), 3. T. Bö (všichni Nor.) -25,4 (3), 4. Claude (Fr.) -30,7 (2), 5. Hofer (It.) -36,4 (4), 6. Fak (Slovin.) -41,2 (1), 7. Samuelsson (Švéd.) -45,4 (2), 8. J. T. Bö (Nor.) -46,1 (7), 9. Desthieux (Fr.) -46,5 (3), 10. Peiffer (Něm.) -51,4 (0), ...35. Štvrtecký -2:43,3 (3), 49. Žemlička (oba ČR) -4:38,3 (2).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 522 b., 2. Laegreid 481, 3. Dale 434, 4. T. Bö 423, 5. Samuelsson 403, 6. Jacquelin (Fr.) 379, ...22. Krčmář 169, 29. Moravec 109, 68. Štvrtecký 6, 76. Krupčík (ČR) 1.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy