Česko - Rakousko

Stíhačku v Annecy ovládla poprvé Elvira Öbergová, Jislová si dojela pro životní výsledek

Elvira Öbergová se stala vítězkou stíhacího závodu Světového poháru v Annecy. Švédská biatlonistka využila střeleckého zaváhání Norky Marte Olsbuové Roeiselandové a dojela si pro životní triumf. Její sestra Hanna skončila třetí, mezi ně se vměstnala Francouzka Julie Simonová. Nejlepší česká reprezentantka Jessica Jislová dojela dvanáctá, což je její nejlepší výsledek kariéry.

"Bavilo mě to, trať je dobrá, dá se udržet. Jedna rána vleže mě mrzí, to byla má velká chyba při spouštění, ale bylo to super. Střelnice je lehká, ale nezdá se to. Člověk musí pracovat s hlavou," řekla Jislová v rozhovoru pro ČT sport.

"Byla jsem strašně nervózní před poslední položkou. Dřív se mi stávalo, že to byl velký průšvih a jsem ráda, že jsem to takhle ustála," dodala.

Roeiselandová měla dobrou výchozí pozici ze sprintu a náskok patnácti vteřin, ten se ale začal po kupících se chybách krátit.

A po první stojce toho naplno využila skvěle běžící Švédka Elvira Öbergová. Norka chybovala dvakrát, mladší sestra Hanny Öbergové ani jednou.

Elvira Öbergová vyrážela první i do závěrečného okruhu, byť jednou chybovala. Její soupeřky nicméně také a Švédka si už první místo vzít nenechala. Do cíle dojela 4,2 sekundy před Simonovou.

Z českého pohledu patřilo Jislové po první čisté položce 14. místo. Její poslední rána se nevešla na druhé ležce do terče.

Elvira Öbergová
zdroj: ČTK/AP

Na třetím stavu opět poskočila o tři místa a na čelo ztrácela něco málo přes minutu. V závěrečném kole opět jednou netrefila, ale i tak mohla pomýšlet na životní výsledek, tedy lepší než 15. místo, což se nakonec dvanáctou pozicí i stalo.

Lucie Charvátová skončila 44. a Tereza Voborníková na 46. místě. I pro ni to byl zatím nejlepší závod v elitním seriálu.

Stíhačka se jela bez české jedničky Markéty Davidové, které nevyšel sprint a z 62. místa se do závodu nekvalifikovala. V neděli ale bude na startu závodu s hromadným startem. Na základě výsledků ve francouzském středisku se mezi třicítku účastnic dostala také Jislová.

V neděli program SP ve Francii uzavřou oblíbené závody s hromadným startem, organizátoři opět očekávají tisíce fanoušků podél trati.

SP pak bude pokračovat zkraje ledna zastávkou v německém Oberhofu. Přímé přenosy sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Stíhačka biatlonistek na 10 km v Le Grand-Bornand:

1. E. Öbergová (Švéd.) 29:27,0 (2 tr. okruhy), 2. Simonová (Fr.) -4,2 (1), 3. H, Öbergová (Švéd.) -11,6 (2), 4. Röiselandová (Nor.) -13,4 (3), 5. Vittozziová (It.) -19,6 (1), 6. Bescondová (Fr.) -30,7 (1), 7. Hauserová (Rak.) -40,5 (1), 8. Mironovová -52,0 (1), 9. Rezcovová (obě Rus.) -52,4 (3), 10. Wiererová (It.) -55,1 (2), ...12. Jislová -1:32,8 (2), 44. Charvátová -3:35,2 (7), 46. Voborníková (všechny ČR) -3:41,5 (3).

Pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. Röiselandová 379 b., 2. E. Öbergová 327, 3. Alimbekavová 305, 4. Solová (obě Běl.) 291, 5. Hauserová 289, 6. H. Öbergová 287, ...11. Davidová 193, 26. Jislová 117, 47. Puskarčíková 30, 58. Charvátová 21, 69. Vinklárková (všechny ČR) 12.