Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Štafeta začala snově, poté přišel propad. V Soldier Hollow slaví Norové

Český biatlon vstoupil do programu v americkém Soldier Hollow jedenáctým místem v mužské štafetě. Závod skvěle rozjel Michal Krčmář, který předával z prvního místa, týmoví kolegové ale na jeho výkon nedokázali navázat a propadli se. Vítězství slaví hlavní favorité: norská štafeta.

Českou štafetu zahájil vynikajícím výkonem jeho nejzkušenější člen Michal Krčmář. Po jeho prvním úseku Češi celý závod vedli. "Byl to velice těžký úsek, na trati to kvůli vysoké výšce hodně bolí. Cítil jsem se, že jedu na hraně. Ale jsem spokojený," hodnotil Krčmář. Poté následoval propad pořadím dolů, neboť na druhém úseku šel Jonáš Mareček na trestný okruh.

"Nekoncentroval jsem se na střelbu, nedokázal jsem se vyvarovat chyb," hodnotil Mareček svůj úsek. Jakub Štvrtecký s Vítězslavem Hornigem poté český tým v hlubokém sněhu a ve vysoké nadmořské výšce dovezli do cíle na jedenáctém místě. 

V Soldier Hollow se radují Norové, které nezastavil ani úvodní střelecký kolaps Sturly Holma Laegreida (tři trestná kola). O stříbro bojovali Italové s Němci, rozhodl až úspěšný sprint Lukase Hofera proti Philippu Nawrathovi. Domácí Američané překvapili čtvrtým místem.

Jak závod probíhal?

Za české barvy rozjel závod Michal Krčmář a v hlubokém sněhu si vedl výborně. Na první střelbě dokonce po přesných a rychlých ranách odjížděl mezi prvními. Na druhou položku lídr českého týmu dorazil druhý hned za Norem Laegreidem. A bylo ještě lépe. Krčmář sice jednou chyboval, ale využil hned tří Laegreidových trestných kol a závod vedl.

Krčmář předal Jonáši Marečkovi po boku francouzské štafety z prvního místa a bylo na mladším z biatlonistů, aby zdaleka nejlepší český začátek za celou sezonu potvrdil. Snový český začátek se začal rozplývat, ale Mareček se stále i po třech chybách držel v popředí. Vestoje ale přišel trestný okruh a propad na desáté místo.

Jakub Štvrtecký šel na řadu jako třetí a nevedl si špatně, po dvou chybách byla pro českou štafetu stále otevřená možnost umístění i mezi nejlepšími šesti. Na čele jeli Norové, neboť Johannes Bö využil selhání italského týmu, který se z prvního místa povážlivě propadl, a ujali se jasného vedení.

Norskou nadvládu tak nepřekazil ani úvodní Laegreidův kolaps a v Soldier Hollow je Christiansen do cíle přivezl na prvním místě. Za český tým finišoval Vítězslav Hornig, který je letos nejlepším českým střelcem, ale na trati za soupeři často zaostává. S dvěma chybami to potvrdil a nakonec uzavřel závod na jedenácté příčce.

Závod SP v biatlonu v Soldier Hollow (USA):

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J. T. Bö, Christiansen) 1:13:12,3 (3 tr. okruhy + 5 dobíjení), 2. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer) -26,5 (0+8), 3. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) -27,3 (0+8), 4. USA -1:30,0 (1+9), 5. Švédsko -1:46,5 (1+9), 6. Rakousko -3,12,1 (0+8), ... 11. Česko (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig) -4:23,5 (1+11).

Konečné pořadí mužských štafet (po 5 závodech): 1. Norsko 450, 2. Německo 330, 3. Itálie 290 ...9. Česko 162.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články