MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Sprint biatlonistů ovládl Schempp, Češi se hledají

Hochfilzen – Čeští biatlonisté pokračují v nepříliš výrazných výkonech. Nejlepším z kvinteta byl Ondřej Moravec, s jednou chybou obsadil 24. místo. Jaroslav Soukup dojel 45. Tomáš Krupčík, Michal Šlesingr ani Michal Krčmář se nevešli do šedesátky. Závod suverénně vyhrál Němec Simon Schempp, porazil i lídra seriálu Francouze Martina Fourcada, třetí skončil Nor Tarjei Bö.

"Nevím, co bych našel pozivního, snad jen střelbu Ondřeje Moravce. Jsem strašně zklamaný globálně. Nejlepší běžecký čas Michala Šlesingra kolem pětadvacátého místa ukazuje, že je něco špatně… Potřebujeme najít to, kde se stala chyba," uvedl kriticky šéftrenér Ondřej Rybář.

Z pětice českých reprezentantů prošli do sobotního stíhacího závodu pouze dva, vedle jediného českého bodujícího Moravce už jen Soukup. Tomáš Krupčík zaostal za postupující šedesátkou o jediné místo, odstup Michala Šlesingra i Michala Krčmáře byl už mnohem výraznější.

Schempp vyhrál pošesté v kariéře. V cíli byl o deset sekund před Fourcadem, kterého o prvenství připravila jedna střelecká chyba.

Výsledky sprintu mužů v Hochfilzenu

1. Schempp (Něm.) 23:52,3 (0 trestných kol), 2. M. Fourcade (Fr.) -9,9 (1), 3. T. Bö (Nor.) -18,9 (0), 4. Šipulin -20,7 (1), 5. Malyško -27,5 (0), 6. Garaničev (všichni Rus.) -32,6 (0), 7. Eberhard (Rak.) -32,7 (1), 8. Doll (Něm.) -34,8 (1), 9. Desthieux (Fr.) -37,8 (0), 10. Svendsen (Nor.) -37,9 (1), ...24. Moravec -1:12,4 (1), 45. Soukup -1:49,3 (2), 61. Krupčík -2:18,5 (3), 72. Šlesingr -2:26,8 (4), 89. Krčmář (všichni ČR) -3:09,1 (4).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 194 b., 2. Björndalen (Nor.) 163, 3. Maillet Fillon (Fr.) 156, 4. Svendsen 150, 5. T. Bö 122, 6. Eder (Rak.) 117, ...31. Moravec 46, 32. Krčmář 45, 35. Šlesingr 38, 58. Soukup 13, 67. Krupčík 3.