Paralympijský magazín

Soukalová s Vítkovou skončily v desítce, znovu kralovala Dahlmeierová

Ruhpolding (Německo) – Gabriela Soukalová obsadila v závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu sedmé místo a zůstává v čele Světového poháru. Veronika Vítková dojela o dvě místa za ní, šestnáctá skončila Eva Puskarčíková, sedmadvacátá Lucie Charvátová. Stejně jako ve stíhacím závodu zvítězila domácí Laura Dahlmeierová před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou.

Gabriela Soukalová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Závod dobře rozjela Veronika Vítková, která přijela na třetí střelnici na prvním místě, ale vestoje udělala tři chyby a nakonec obsadila devátou pozici. Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že měla z celého startovního pole druhou nejrychlejší střelbu.

Soukalová od začátku při střelbě nepatřila mezi nejrychlejší, na druhé ležce pomaleji střílela dokonce jen jediná soupeřka. Přesto se vedoucí žena Světového poháru držela v popředí. V polovině závodu se vpředu vytvořila pětice s dvěma českými biatlonistkami, Vítková byla aktivní v čele.

Třetí střelba vestoje pole roztrhala a v podstatě rozhodla závod. Soukalová odjížděla na pátém místě v dosahu medaile, o ni ji však připravila chyba i na poslední střelnici. "Jela dobrý závod, škoda těch zaváhání, ale to je biatlon," řekl kouč Zdeněk Vítek. "Verča (Vítková) se možná lekla toho, že přijela na střelnici jako první," komentoval chyby Vítkové.

Výsledky závodu s hromadným stratem žen v Ruhpoldingu

1. Dahlmeierová (Něm.) 33:17,7 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -15,3 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -21,9 (2), 4. Bescondová (Fr.) -21,9 (0), 5. Pidhrušná (Ukr.) -30,5 (0), 6. Dunkleeová (USA) -31,4 (1), 7. Soukalová (ČR) -49,2 (2), 8. Gwizdoňová (Pol.) -50,7 (0), 9. Vítková (ČR) -1:09,0 (3), 10. Tačizakiová (Jap.) -1:12,4 (0), ...16. Puskarčíková -1:30,3 (1), 27. Charvátová (obě ČR) -2:29,1 (5).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Soukalová 503, 2. Dorinová Habertová 468, 3. Hildebrandová (Něm.) 423, 4. Dahlmeierová 405, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 382, 6. Wiererová (It.) 368, 7. Vítková 339, ...20. Puskarčíková 195, 26. Charvátová 144, 58. Landová 22.