Volejbalový magazín

Soukalová dojela ve stíhačce čtvrtá a už nevede SP

Pokljuka – Gabriela Soukalová skončila ve stíhacím závodu v Pokljuce čtvrtá. Zvítězila Němka Laura Dahlmeierová před Francouzkou Marie Dorinovou Habertovou, která se posunula do čela celkového pořadí Světového poháru. Český úspěch podtrhly sedmým, devátým a patnáctým místem ještě Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová. Toto české kvarteto se představí i v nedělním závodu s hromadným startem. Dvaačtyřicátá dojela Jitka Landová. Přímé přenosy sledujte dále na ČT2 a našem webu v neděli od 11:55 a 14:10.

Marie Dorinová Habertová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Jsem spokojený, třešnička na dortu v podobě pódia malinko chybí, ale holky předvedly perfektní výkon," ocenil své svěřenkyně kouč Zdeněk Vítek.

Vítková startovala čtvrtá, Soukalová pátá a po druhé střelbě vleže spolu bojovaly o třetí místo, ale zezadu se přihnala Finka Kaisa Mäkäräinenová. Po první stojce musely obě Češky na trestné kolo a opět klesly o místo. Ze závěrečné položky vyjížděla Soukalová stejně s Mäkäräinenovou, ale Finka při výjezdu ze stadionu nasadila k trháku a souboj o bronz rozhodla. "Výsledek je i tak super. Jsem moc ráda, že jsem zase byla v nejlepší pětce," řekla Soukalová.

Vítkové se vrátila střelecká pohoda vleže, ale po stojce jela celkem dvě trestná kola. "Na trati to pro mě byl jeden z nejbolavějších závodů, co si pamatuji. Ale sedmé místo mi udělalo velikou radost. Navíc jsem se vrátila do elitní desítky v průběžné klasifikaci, a to je pozice, kde bych se chtěla pohybovat dlouhodobě," řekla Vítková.

Puskarčíková nastupovala s naraženou kostrčí a opravenou pažbou, kterou v pátek při pádu zlomila, ale zastřílela čistě a posunula se z 12. místa na deváté. "Jsem absolutně nadšená. Vždycky jsem si přála v desítce skončit a najednou je to tady. Paráda," radovala se čtyřiadvacetiletá členka SKP Jablonec. "Každopádně z trati jsem měla respekt a v hlavě trochu blok z pátečního sprintu. Proto jsem si ve sjezdech pokaždé raději připlužila. To nebylo ideální, ale nemohla jsem si pomoci," uvedla.

Charvátová jela chvilku i šestá, ale po třech chybách na stojkách skončila patnáctá. Oproti sprintu si polepšila o dvě místa.

Výsledky stíhacího závodu žen v Pokljuce

1. Dahlmeierová (Něm.) 30:08,9 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -18,0 (0), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -55,2 (1), 4. Soukalová (ČR) -1:04,6 (1), 5. Preussová -1:09,4 (1), 6. Hinzová (obě Něm.) -1:09,9 (1), 7. Vítková (ČR) -1:22,8 (2), 8. Fenneová (Nor.) -1:26,5 (2), 9. Puskarčíková (ČR) -1:28,7 (0), 10. Dunkleeová (USA) -1:35,4 (2), ...15. Charvátová -2:06,7 (3), 42. Landová (obě ČR) -4:38,0 (5).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Dorinová Habertová 309, 2. Soukalová 305, 3. Hildebrandová (Něm.) 283, 4. Wiererová (It.) 249, 5. Preussová 225, 6. Mäkäräinenová 218, ...8. Vítková 196, 23. Charvátová 109, 25. Puskarčíková 98, 55. Landová 22.