Volejbalový magazín

Soukalová byla třetí na exhibici v Moskvě

Moskva – Gabriela Soukalová obsadila spolu s Němcem Simonem Schemppem třetí místo ve smíšené štafetě na exhibici v Moskvě. Ondřej Moravec byl na takzvaném Závodu šampionů v olympijském komplexu poslední desátý v obou svých startech.

Sport
zdroj: ČT4

Exhibice pro pozvaných deset biatlonistů a deset biatlonistek, jež se koná od roku 2010, se skládala z dvou individuálních závodů a mixu.

Čtvrtá žena konečného pořadí světového poháru Soukalová, jež startovala v Moskvě i loni, obsadila šesté místo s odstupem 22,2 sekundy za vítěznou Marií Dorinovou-Habertovou z Francie. Ve smíšené štafetě ztratila spolu s Schemppem 24,6 sekundy na bělorusko-ruské duo Darja Domračevová – Anton Šipulin.

Trojnásobný olympijský medailista Moravec závodil v Moskvě poprvé a skončil na chvostu pole. V individuálním závodu doběhl 51,8 sekundy za nejrychlejším Jakovem Fakem ze Slovinska, v mixu zaostal spolu se Švýcarkou Selinou Gasparinovou za vítězi o téměř čtyři minuty.

Výsledky biatlonové exhibice Závod šampionů v Moskvě

Muži: 1. Fak (Slovin.) 16:32,2 (0 tr. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -1,1 (0), 3. Svendsen (Nor.) -1,3 (0), ... 10. Moravec (ČR) -51,8 (1)

Ženy: 1. Dorinová-Habertová (Fr.) 18:04,5 (0), 2. Bergerová (Nor.) -3,8 (2), 3. Domračevová (Běl.) -6,7 (2), ... 6. Soukalová (ČR) -22,2 (2)

Smíšená štafeta: 1. Domračevová, Šipulin (Běl./Rus.) 38:15,9 (1), 2. Dorinová-Habertová, M. Fourcade (Fr.) -1,5 (3), 3. Soukalová, Schempp (ČR/Něm.) -24,6 (3), ... 10. S. Gasparinová, Moravec (Švýc./ČR) -3:59,3 (6)