Šlesingra při tréninku zastavila bolavá záda, jeho start je nejistý

Situace české biatlonové výpravy se komplikuje. Michal Šlesingr nedokončil úterní trénink před Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě. Trojnásobného medailistu z mistrovství světa trápí bolest zad a jeho start ve čtvrtečním sprintu ve Vysočina Areně je nejistý. Všechny závody z Nového Města na Moravě můžete sledovat živě na ČT sport nebo na ctsport.cz.

Michal Šlesingr
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Šlesingr odjel na vyšetření se sportovním ředitelem Ondřejem Rybářem. "No, kluk už je staršího data," vtipkoval nejdřív trenér mužů Zdeněk Vítek o pětatřicetiletém Šlesingrovi.  

Poté prozradil, že člen zlaté smíšené štafety z šampionátu v Kontiolahti v roce 2015 při prvním dílu Světového poháru v Pokljuce utrpěl pád. "Smeknul se, spadl na záda, spíš na zadek. Teďka se mu ozvala bolest zad. Nevíme, co přesně, protože ho to bolelo až tady na tréninku. Zkracoval trénink a uvidíme," řekl kouč.    

Bývalý závodník Vítek v roli trenéra zatím nepanikařil a věřil, že za pomoci fyzioterapeutů bude Šlesingr v pořádku a schopen závodit. "Doufám, že ho někdo srovná. Trochu ho to bude bolet, ale závod odjede," řekl Vítek.  

 Trenér nechtěl vůbec přemýšlet o variantě, že by za Šlesingra sháněl náhradníka. "Nemalujte čerta na zeď. Pořád je ještě čas," uvedl Vítek. Ve středu je na programu ještě další trénink, sprint na deset kilometrů ve čtvrtek odstartuje v 17:30.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy