Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Šlesingr: Sporu s ruskými biatlonisty nelituji. Teď bych si vsadil na Johannese Bö

Až po přechodu do sportovního důchodu si člověk uvědomí, že na něm v řadě věcí neležela tíha zodpovědnosti, jak v běžném životě, myslí si Michal Šlesingr. Ten loni v zimě skončil s biatlonem, u kterého ale zůstal coby koordinátor svazu. Navíc programuje, sportuje rekreačně dál a hlavně si užívá rodiny. Přímé přenosy ze SP v biatlonu odvysílá od 27. listopadu ČT sport a web ctsport.cz.

Michal Šlesingr
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Ten přechod je poměrně zajímavej a mnohdy náročnej. Až potom si člověk uvědomí, že se jako sportovec nemusel o všechno starat. Pak se to na něj všechno sesype doma tak v nějaké jiné sportovní kariéře," říká v rozhovoru pro ČT sport.

Na mistrovství světa 2007 v Anterselvě získal dvě medaile, o osm let později ještě v Kontiolahti zlato se smíšenou štafetou. Vzpomínky si ale podle svých slov oživí jen v momentu, když vidí tehdejší záběry.

Jakého cenného kovu si váží více? "Tohle jsem nikdy nedokázal úplně rozseknout. Jak individuální závody, tak zlato ve štafetě, pro mě v aktuální dobu byly top věci."

Je nám líto, video expirovalo.
Michal Šlesingr o české biatlonové reprezentaci a nové sezoně SP

"Byla tam poměrně velká doba mezi tím. Z Anterselvy to nejsou zlata, ale vydřel jsem si je sám, štafetu samozřejmě člověk sdílí s týmem. Asi to už nikdy nerozseknu," myslí si Šlesingr.

Zpětně by asi některé své kroky v kariéře přehodnotil.

"S ohledem času člověk vidí, že někde mohl být tvrdší, některé věci se daly udělat líp, ale člověk byl pohodlný a pak mu později dojde, že ta kariéra není zas tak dlouhá na to, že by čekal, že vše přijde samo."

Na světovém šampionátu 2017 v Hochfilzenu stál v první linii sportovců, kteří žádali trest pro dopující ruský tým. Je si jist, že ho to tehdy obralo o koncentraci, ale nelituje ničeho.

Michal Šlesingr při rozlučce s kariérou
zdroj: ČTK

"Zrovna tohoto asi litovat nebudu, bylo to za správnou věc. I sportovec tomu musí trochu obětovat," tvrdí Šlesingr k událostem, kterým vévodil incident, jež se odehrál přímo na tyrolské trati mezi Martinem Fourcadem a Antonem Šipulinem.

Teď Šlesingra, který proti dopingu výrazně bojoval vedle Fourcadea ještě s Lowellem Baileym, těší, že má víc času na rodinu. A taky si často vzpomene na svého bývalého trenéra Vlastimila Vávru. "Ten mi říkal: Boušku, ono se ti to vrátí na dětech," směje se.

Před blížícím se startem sezony nevidí mezi biatlonisty jiného favorita než Nora Johannese Bö. "

Johannes je v tomhle stálice, ten kluk rozhodně nedochází do takového věku, kdy by měl začít ztrácet, pořád ještě zraje. Myslím, že na něj můžeme asi sázet."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy