ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Šlesingr se vešel do desítky, sprint v Ruhpoldingu ovládli Norové

Ruhpolding (Německo) – Michal Šlesingr zajel ve sprintu v Ruhpoldingu nejlepší závod sezony. Na střelnici nechyboval a obsadil osmé místo. Do první patnáctky se vešli ještě dvanáctý Michal Krčmář, který si doběhl pro životní maximum, a třináctý Ondřej Moravec. Závod se nejvíce vydařil norským biatlonistům. Vyhrál Johannes Bö před svým bratrem Tarjeiem, třetí skončil Emil Hegle Svendsen. Lídr Světového poháru Francouz Martin Fourcade dojel čtvrtý. Přímý přenos sprintu žen vysílá ČT sport a náš web od 14:25.

Čeští biatlonisté se po nevýrazných výkonech v této sezoně dočkali prvního umístění v elitní desítce Světového poháru. "Jsem strašně rád, že jsou tři kluci do patnáctky. Mužský tým je tam, kde by měl být. Je to ohromná vzpruha," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. "Jsem za ty výsledky opravdu rád, protože kemp v Pokljuce byl opravdu těžký a očekával jsem ještě útlum," dodal.

Moravec chyboval jednou při střelbě vleže a za čistě střílejícím Krčmářem zaostal o tři sekundy. Účast v sobotní stíhačce si zajistil ještě Tomáš Krupčík (54. místo). Jaroslavu Soukupovi se sprint nepovedl, debutant ve Světovém poháru Adam Václavík obsadil s třemi chybami 75. místo.

Fourcade čtvrtým místem zvýšil náskok v čele seriálu i díky absenci dvou hlavních pronásledovatelů. Nemoc totiž na start nepustila jednačtyřicetiletou norskou legendu Oleho Einara Björndalena ani domácího Němce Simona Schemppa. Fourcade atakoval stupně vítězů i s jedním trestným kolem, zatímco sedm dalších soupeřů z Top 10 včetně Šlesingra na střelnici nechybovalo.

Výsledky sprintu mužů v Ruhpoldingu

1. J. Bö 21:57,5 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö -3,0 (0), 3. Svendsen (všichni Nor.) -7,6 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -10,9 (1), 5. Grossegger -24,4 (0), 6. Eder -27,5 (0), 7. Landertinger (všichni Rak.) -39,8 (0), 8. Šlesingr (ČR) -45,0 (0), 9. Birnbacher (Něm.) -45,3 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...12. Krčmář -56,4 (0), 13. Moravec -59,3 (1), 54. Krupčík -1:52,8 (1), 75. Václavík -2:29,5 (3), 96. Soukup (všichni ČR) -3:38,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 427, 2. Svendsen 354, 3. Björndalen (Nor.) 337, 4. Schempp (Něm.) 331, 5. T. Bö 317, 6. Fillon Maillet (Fr.) 307, ...25. Moravec 136, 36. Šlesingr 77, 37. Krčmář 76, 47. Soukup 37, 74. Krupčík 3.