Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Šlesingr má poškozený obratel, čeká jej delší pauza. Bolí to i na duši, přiznal veterán

Je to zkrátka smůla. Zatímco ve středu ještě byla poloviční šance, že se Michal Šlesingr objeví ve sprintu, nyní už je jasno. Na start v Novém Městě ho nepustí bolavá záda. Magnetická rezonance odhalila poškozený druhý bederní obratel. Pětatřicetiletého zkušeného biatlonistu tak nyní čeká až několikatýdenní léčba. "Je to hodně bolestivé, na těle i na duši," řekl smutně Šlesingr. Přímý přenos sprintu biatlonistů v Novém Městě na Moravě sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 17:00.

Michal Šlesingr
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Magnetická rezonance ukázala, že došlo k poškození druhého bederního obratle a jeho příčného výběžku. Je to taková zlomenina, která je vidět na magnetické rezonanci, protože dochází k otoku kosti. Není to posunuté, je to na místě," řekl lékař výpravy Vladimír Dobeš.

Kvůli bolestem zad Šlesingr nedokončil na Vysočině úterní trénink, ve středu jezdil a střílel s bolestmi. "V současné době ho obtěžuje hlavně bolestivost způsobená otokem měkkých tkání okolo toho poraněného místa," vysvětlil Dobeš. "Už mě to prostě limituje. Nejsem si schopen ani obout ponožky nebo se ohnout pro hole," přiznal Šlesingr.

Poslechněte si Biatlon fokus podcast:

Zranění si Šlesingr způsobil v Pokljuce. Ve Slovinsku spadl na ledu na záda. "Na kámen nebo sněhovou kouli a bouchnul se do pravé bederní oblasti. Určitou dobu to samozřejmě pobolívalo, ještě odjel Rakousko a teď se to vystupňovalo. Nejspíš následkem té fyzické zátěže," uvedl lékař.

"Vůbec jsem netušil, že by se mohlo jednat o zlomeninu. Naražené místo mě bolelo, ale nijak neomezovalo v trénincích nebo závodech," dodal Šlesingr a přiznal, že má posunutý práh bolesti. S týmem v Novém Městě nicméně dál zůstává. "Je o mne dobře postaráno," doplnil muž, který zápasil s nemocí i během mistrovství světa 2013. Shodou okolností jej hostila právě Vysočina Arena.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítek: Vyšetření ukázalo, že má Šlesingr poškozený obratel

Jen těžko se podle lékaře dá odhadnout, jak dlouho se bude biatlonista léčit. Dostane bederní pružný pás a čeká ho třeba magnetoterapie. "Doba může být několik týdnů, může to být krátké. Je to čistě subjektivní záležitost u těchto onemocnění. Bude to o jeho pocitech," řekl Dobeš.

Po zastávce v Novém Městě na Moravě, která uzavře první trimestr Světového poháru, se v lednu seriál přesune do Německa, kde ho čekají podniky v Oberhofu a Ruhpoldingu.

Zdroj
ČTK, ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy