FIS MČR Horní Mísečky

Šipulin ve stíhačce předčil Schemppa, Krčmář dojel třináctý

Anterselva (Itálie) – Stíhací závod v italské Anterselvě ovládl Rus Anton Šipulin. Vedení po sprintu neudržel Simon Schempp, vinou nepřesné poslední dvacáté rány skončil druhý. Třetí dojel Nor Johannes Bö. Nejlepším z českých reprezentantů byl znovu Michal Krčmář, který si z jednadvacátého polepšil na třinácté místo. Bodovali ještě pětadvacátý Tomáš Krupčík, dvaatřicátý Michal Šlesingr a osmatřicátý Jaroslav Soukup. Program šestého dílu Světového poháru uzavřou v neděli štafety. Přímé přenosy závodu žen vysílá ČT sport a náš web od 11:25, muži přijdou na řadu v 14:35.

Krčmářovi pomohla k posunu z 21. místa po sprintu kvalitní střelba, na trestný okruh musel pouze jednou po chybě při druhé střelbě vleže. "Sice jsem si říkal, že i ve čtyřpoložkovém závodě už bych mohl střílet za nula, ale dnešní výsledek beru všemi deseti," řekl Krčmář, jenž si dal dobrým výkonem dárek k pětadvacátým narozeninám.

"Jak jsem říkal, že bych byl rád, kdyby se někdo posunul do patnáctky, Michal (Krčmář) to splnil a byl jediný, kdo dokázal střelbu stabilně udržet. U ostatních si někdo dovolil výkyv a v součtu to nebylo to, co bychom si představovali," uvedl šéftrenér Ondřej Rybář.

Nedařilo se Ondřeji Moravcovi, který doběhl po čtyřech chybách na střelnici 46. Adam Václavík ještě tři příčky za ním.

"Na trati byly podmínky o něco lepší. Je tu tepleji, sníh byl o něco skluznější. Na střelnici je to složité, protože v údolí fouká docela poryvově," přiblížil Rybář.

Šipulin zvítězil o 10,3 sekundy před Schemppem, jenž předtím v Anterselvě vyhrál pět individuálních závodů za sebou. Třetí byl Nor Johannes Thingnes Bö, za ním doběhl suverénní lídr SP Martin Fourcade z Francie.

Výsledky stíhacího závodu biatlonistů v Anterselvě

1. Šipulin (Rus.) 31:51,9 min. (2 trest. okruhy), 2. Schempp (Něm.) -10,3 (1), 3. J. Bö (Nor.) -14,1 (3), 4. M. Fourcade (Fr.) -17,5 (0), 5. Peiffer (Něm.) -34,7 (1), 6. Eder (Rak.) -35,8 (2), 7. Babikov (Rus.) -38,9 (1), 8. T. Bö (Nor.) -51,8 (2), 9. Landertinger (Rak.) -52,8 (2), 10. Garaničev (Rus.) -55,8 (3), ...13. Krčmář -1:12,7 (1), 25. T. Krupčík -2:07,8 (3), 32. Šlesingr -2:18,8 (3), 38. Soukup -2:54,3 (4), 46. Moravec -3:30,6 (4), 49. Václavík (všichni ČR) -4:16,1 (6).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 711 b., 2. T. Bö 550, 3. Šipulin 514, 4. Svendsen (Nor.) 508, 5. Schempp 483, 6. Garaničev 445, ...15. Moravec 303, 26. Krčmář 223, 32. Šlesingr 170, 53. Soukup 51, 63. T. Krupčík 22.