Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Simonová skončila krátce ve vazbě kvůli údajnému podvodu

Nejlepší biatlonistka minulé sezony Světového poháru Julia Simonová musí řešit už delší dobu výrazně nebiatlonové záležitosti. V úterý se ocitla krátce ve vazbě kvůli vyšetřování údajného podvodu s kreditními kartami.

Julia Simonová
zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletou Francouzku zatkla policie v Albertville, ale nedlouho poté byla letošní mistryně světa ve stíhacím závodě opět propuštěna. Její právní zástupce řekl, že policie nevznesla žádné obvinění, vyšetřování však stále probíhá.

Simonová se podle médií vloni v prosinci a letos v květnu stala terčem oznámení o zneužití kreditních karet k nákupu zboží přes internet v celkové hodnotě 2300 eur. Jedno podala její reprezentační kolegyně Justine Braisazová-Bouchetová. Simonová obvinění odmítla a prohlásila, že je sama podle všeho obětí podvodu a krádeže identity.

"Existují nákupy, které byly provedeny kreditní kartou a s mým jménem, ale sama jsem oběť této situace. Moje jméno bylo použito bez mého vědomí," uvedla Simonová už v srpnovém rozhovoru v listu Le Dauphiné Libéré. Jak nyní uvedl její právník, biatlonistka a členka stříbrné štafety z loňské olympiády v Pekingu popírá, že by si nějaké zboží objednala nebo převzala.

Kauzou se v červnu zabývala i disciplinární komise francouzského svazu, ale nepřijala žádné závěry. Simonová se v létě připravovala na sezonu sama, v posledních dvou týdnech už ale podle médií trénuje s týmem.

Světový pohár začne 25. listopadu v Östersundu, vrcholem bude únorové mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články