HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Schempp ve stíhačce odrazil nápor Fourcada, Češi znovu propadli

Pokljuka - Stíhací závod ve slovinské Pokljuce vyhrál zásluhou čisté střelby Simon Schempp a potvrdil tak vítězství ze čtvrtečního sprintu. Německý biatlonista odrazil v závodě na 12,5 km nápor vedoucího muže SP Martina Fourcada, který na rozdíl od Schemppa na poslední střelecké položce jednou chyboval. Českým reprezentantům se znovu vůbec nedařilo, Ondřej Moravec měl hned po prvním okruhu tři trestná kola a nakonec doběhl na 26 místě.

Simon Schempp
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Češi měli znovu problém se střelbou, oproti sprintu si pohoršili i Jaroslav Soukup (34.) a Michal Krčmář (43.). Polepšil si jen Michal Šlesingr z 50. pozice na 36., ale i on minul třikrát. "Čekali jsme určitě víc, ale s chybami na střelnici se toho moc dělat nedá. Špička měla do dvou chyb," řekl šéftrenér Ondřej Rybář pro ČT.

Moravec se připravil o lepší příčky už při první položce. Po ležce musel na tři trestná kola. "Nevím proč, ale všechny rány měl vpravo a přitom nefoukalo," řekl Rybář. Pak už Moravec nechyboval, ale propad nezastavil. Jako jediný se na základě pořadí v SP dostal do nedělního závodu s hromadným startem.

"Za čtyřleté období musí přijít jalová sezona. Každá mašina, která funguje, potřebuje občas opravit chyby," komentoval Rybář prozatím nevýrazné výkony mužů v sezoně. "Jsme ve fázi, že se potřebujeme poučit a doufat, že to zvládneme. Budeme bojovat, abychom byli zase mezi nejsilnějšími," řekl.

Schempp stejně jako ve sprintu i ve stíhačce střílel přesně a dojel si pro osmou výhru v kariéře. Během závodu se na něj sice dotáhl lídr seriálu Martin Fourcade, ale při poslední stojce Francouz jednou chyboval a skončil druhý.

Výsledky SP v biatlonu v Pokljuce:

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. Schempp (Něm.) 30:46,5 (0), 2. M. Fourcade (Fr.) -16,6 (1), 3. Šipulin (Rus.) -23,4 (2), 4. T. Bö (Nor.) -25,2 (1), 5. Fillon Maillet (Fr.) -49,2 (1), 6. Garaničev (Rus.) -55,5 (2), 7. Svendsen -56,6 (2), 8. Björndalen (oba Nor.) -1:10,2 (2), 9. Burke (USA) -1:21,9 (1), 10. S. Fourcade (Fr.) -1:31,5 (0), ...26. Moravec -2:33,8 (3), 34. Soukup -3:13,2 (2), 36. Šlesingr -3:20,1 (3), 43. Krčmář -4:14,1 (6).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 348, 2. Björndalen 289, 3. Schempp 288, 4. Fillon Maillet 266, 5. Svendsen 252, 6. T. Bö 240, ...23. Moravec 104, 44. Krčmář 47, 45. Šlesingr 43, 47. Soukup 37, 69. Krupčík 3.