Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Ruské biatlonistky si u arbitráže bronz ze štafety v Soči zpět nevyprosily

Ruské biatlonistky vybojovaly dílčí úspěch. Olga Viluchinová, Jana Romanovová a Olga Zajcevová uspěly u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) v Lausanne s odvoláním proti doživotnímu distanci za doping na olympijských hrách v Soči 2014. Jejich diskvalifikace ze štafety na 4x6 km, v níž dojely druhé, však kvůli dopingovému provinění Zajcevové platí dál. Na bronzovou pozici se tak posunuly české biatlonistky, o čemž Mezinárodní olympijský výbor rozhodl už v roce 2017.

Kvarteto ruských biatlonistek na olympijských hrách v Soči
zdroj: ČTK/AP

Všechny tři biatlonistky byly obviněny ze zapojení do státem organizovaného dopingu. Zatímco u Viluchinové a Romanovové k tomu není podle CAS dostatek důkazů a jejich individuální výsledky ze Soči by měly platit, Zajcevová se svým odvoláním proti diskvalifikaci neuspěla.

Viluchinové by tak mělo zůstat stříbro ze sprintu na 7,5 kilometru. Zajcevová se proti verdiktu hodlá odvolat k nejvyššímu švýcarskému soudu.

Jejich kauza se před CAS dostala více než dva roky poté, co se oddělily od dalších 39 ruských případů, kterými se CAS zabýval před olympijskými hrami v Pchjongčchangu. Při tehdejším slyšení 28 sportovců uspělo a dočkalo se zrušení diskvalifikace z OH v Soči.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy