Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Diamantová liga 2024

Puskarčíková už se rozhodla. V jednatřiceti letech končí s biatlonem

Velké loučení zažije o víkendu biatlonistka Eva Puskarčíková. V jednatřiceti letech se bronzová medailista ze smíšené štafety z mistrovství světa 2020 rozhodla ukončit kariéru. Světovému poháru pomyslně zamává o závěrečném soutěžním víkendu sezony v Oslu. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Eva Puskarčíková
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Puskarčíková by neměla být jediná, kdo letošní sezonu ukončí v SP nadobro. Odchod ze scény už ohlásili také Ital Dominik Windisch či Francouz Simon Desthieux.

"Tento víkend bude můj poslední nejen v této sezoně, ale i v těch dalších. Toto rozhodnutí ve mně bobtná již delší dobu a cítím, že mé sportovní výkony mě již vnitřně nenaplňují a už není v mých silách týmu pomoci tak, jak bych si přála. Tímto bych se s Vámi chtěla rozloučit. Ne teda navždy, doufám, ale po profesionální sportovní stránce ano," uvedla Puskarčíková.

Loučení s kariérou emočně prožívá, což vyplývá z první věty jejího oznámení, že s biatlonem skončí. "Nastala doba, kdy jdu s kůží na trh a veřejně, se slzami, které mi jsou v posledním týdnu nejlepším kámošem," uvedla Puskarčíková.

Je nám líto, video expirovalo.
Puskarčíková končí biatlonovou kariéru

Ve Světovém poháru skončila individuálně dvakrát třetí – v prosinci 2016 ve stíhacím závodu v Pokljuce a o necelý měsíc později v závodu s hromadným startem v Oberhofu. Na mistrovství světa byla nejlépe desátá ve vytrvalostním závodu předloni v Anterselvě.

Cenné kovy sbírala s týmy. Dodatečně je po diskvalifikaci Rusek bronzovou olympijskou medailistkou z ženské štafety z Her v Soči 2014, ale tento cenný kov doma ještě nemá. Bronz však už vlastní ze smíšené štafety z MS v Anterselvě 2020 i stříbro ze štafety žen z mistrovství Evropy. S kvartetem kolegyň zvítězila ve Světovém poháru ve štafetě čtyřikrát.

"Evička byla součástí naší neopakovatelné éry. Věřím, že se brzy dočká olympijské medaile ze Soči a bude odcházet jako medailistka z olympijských her i mistrovství světa. Pokud by chtěla zůstat u biatlonu, budeme moc rádi," řekl šéf biatlonového svazu Jiří Hamza.

Puskarčíková poděkovala za podporu fanouškům, své rodině, přátelům a celému týmu. "Užili jsme si spousty srandy, slz, bolesti i radosti. Myslím, že to stálo za to!" konstatovala.

"Cítím, že je čas zase na nové věci. Sice se toho na jednu stranu po patnácti letech ve sportovní bublině strašně děsím, ale což, nějak bylo, nějak bude a buďme rádi, že jsme zdraví."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články