Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: Planeo Cup Pohár mládeže FAČR 2023

Problém u biatlonistů. Václavík měl pozitivní test, do Pekingu ve čtvrtek neodletí

Biatlonista Adam Václavík měl po příjezdu ze Světového poháru v Anterselvě pozitivní test na koronavirus. Čtvrteční odlet s většinou české výpravy na zimní olympijské hry do Pekingu nestihne.

Je nám líto, video expirovalo.
Biatlonista Václavík má covid

Sobotní testy v Anterselvě ještě byly i u Václavíka negativní. V neděli po poslední předolympijské zastávce SP mužský tým odcestoval do Česka.

"Každý měl v autě nasazený respirátor. Po příjezdu do Jablonce nad Nisou se biatlonisté ubytovali v jednolůžkových pokojích OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra, Praha, kde čekali až do pondělních testů," uvedl sportovní ředitel svazu a kouč mužů Ondřej Rybář.

Navzdory veškerým opatřením vyšel Václavíkovi pozitivní test. "Nemá absolutně žádné příznaky. Dnes byl na dalším testu, pro odlet do Číny jich bude potřebovat pět negativních. Teď tedy stoprocentně víme, že 27. ledna s týmem neodletí," řekl Rybář.

Václavík se bude denně testovat a na základě dalšího vývoje se rozhodne, co dál. Biatlonové soutěže na ZOH začnou 5. února smíšenou štafetou. Češi mohou do Pekingu poslat pět mužů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články