Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Českého snowboardingu 2022

Překvapivý tah. Udělá elitní běžkyně na lyžích Nilssonová v biatlonovém světě průvan?

V zimních sportech prvotřídní senzace. Po sedmi letech v běžecké reprezentaci změní švédská lyžařka Stina Nilssonová sportovní odvětví. Šestadvacetiletá olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa hodlá po nevydařené sezoně, ovlivněné zraněním, přejít k biatlonu.

Stina Nilssonová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Fredrik Varfjell

"Původně jsem chtěla závodit v běhu na lyžích ještě na další olympiádě a po sezoně 2022 to změnit. Ale po tom zranění jsem měla spoustu času na přemýšlení i na trénink střelby a došlo mi, že už opravdu nechci na nic dalšího čekat," řekla vítězka individuálního sprintu z Pchjongčchangu, která má na kontě celkem pět medailí ze ZOH a sedm ze světových šampionátů.

Ve Světovém poháru skončila před Vánoci v Planici dvakrát druhá, ale po úvodním dílu Tour de Ski musela kvůli únavové zlomenině skončit. Na biatlonové výzvy se těší. "Ta největší samozřejmě bude ovládnout zbraň," dodala vítězka 23 závodů SP.

Je nám líto, video expirovalo.
Nilssonová opustí běh na lyžích a přejde k biatlonu

Nilssonová se může pokusit napodobit slavnou krajanku Magdalenu Forsbergovou, jež také nejprve reprezentovala Švédsko v běhu na lyžích a po přechodu k biatlonu se stala šestkrát mistryní světa a šestkrát vyhrála hodnocení Světového poháru.

Bývalou běžkyní na lyžích je i Češka Lucie Charvátová, bronzová z letošního mistrovství světa v Anterselvě.

V uplynulé sezoně biatlonového SP skončila celkově třetí a ovládla hodnocení sprintu další bývalá běžkyně Denise Herrmannová. Němce tak přibude výrazná konkurentka. Poté, co ukončila kariéru další skvělá lyžařka Kaisa Mäkäräinenová, se tak zřejmě nachyluje k výrazným soubojům na trati.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články