Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Překvapení u českých biatlonistů: střelecký kouč Emmons skončil na vlastní žádost

Analýzy sezonního nezdaru přijdou až v dalších týdnech, střelecký kouč Matthew Emmons na ně ale nečekal. Po dvou sezonách totiž na vlastní žádost u biatlonistů skončil. Byl to přitom právě olympijský vítěz ve sportovní střelbě, bez něhož si česká jednička Markéta Davidová nedokázala představit, že uplynulý ročník Světového poháru vůbec dokončí.

Je nám líto, video expirovalo.
Emmons končí u českého týmu

"Mattovi děkujeme za práci, kterou během dvou sezon odvedl pro Český biatlon, a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalších výzvách," uvedli stručně představitelé biatlonového svazu.

Emmons v rozhovoru pro ČT sport vysvětlil, že časovou náročnost u týmu už nebyo možné kombinovat s rodinnými povinnostmi. "Mělo to vliv, musím být víc doma," řekl.

Pracovní nabídky má, ale pro žádnou se zatím nerozhodl. "Potřebuju si odpočinout, a pak uvidíme, co bude," dodal.

Emmons přišel do českého týmu v květnu 2022. Předtím působil u biatlonového výběru USA. Manžel české olympijské šampionky Kateřiny Emmons, která u reprezentace taktéž dříve metodicky působila, se v této sezoně podílel na vedení mužského i ženského týmu.

Čeští biatlonisté za sebou jinak nemají vydařenou sezonu. Po 14 letech nevybojovali ani jedno umístění na stupních vítězů a naprázdno vyšli i na únorovém mistrovství světa.

Je nám líto, video expirovalo.
Jiří Hamza o neúspěšné sezoně biatlonistů

Na zhoršení střelby poukázal také šéf svazu Jiří Hamza. "Střelecky jsme se bohužel neposunuli. Spíš jsme šli dva kroky dozadu. Běžecky jsme šli po mistrovství světa nahoru, ale střelba byla hodně špatná. Tak to asi vnímáme všichni. A říkat, že byla dobrá, když všude vidíme, že nám ty parametry klesly, by nebylo úplně ono," uvedl Hamza.

Davidová ovšem v rozhovoru pro Radiožurnál Sport naznačila, že realizační tým nefungoval optimálně. "Něco se někde podcenilo nebo tak a bohužel jsem se v tom plácala. A ten druhý trimestr si myslím, že zázemí nebylo takové, jaké by mělo být, když se závodníkovi nedaří, takže tam si dovolím říct, že byl problém trochu někde jinde," uvedla.

Konkrétní být nechtěla. "Asi se k tomu nechci veřejně vyjadřovat, ale mám potřebu to aspoň minimálně naznačit, protože si myslím, že lidi, kterých se to týká, tak jestli to uslyší, tak se třeba chytnou trochu za nos," řekla a doplnila, že spokojená byla s podporou trenéra ženského týmu Egila Gjellanda i střeleckého kouče Matta Emmonse. Bez nich by sezonu podle vlastních slov možná ani nedokončila.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články