Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec

Poslední kulku jsem tlačila myšlenkami, hlásila Davidová. Ke zlatu pomohla i škola

Při zvuku české hymny se jí na stupních vítězů v očích leskly slzy dojetí. Markéta Davidová si naplno užívala moment, kdy se jí na krku houpalo zlato patřící nové biatlonové mistryni světa ve vytrvalostním závodě. Česká reprezentantka o tom rozhodla skvělým během s bezchybnou střelbou a sama přiznala, že poslední kulku tlačila myšlenkami do terče, co to šlo.

Markéta Davidová se zlatou medailí z MS
zdroj: REUTERS autor: Borut Zivulovic

Po nedělním stíhacím závodě, kde stejně jako ve sprintu musela na čtyři trestná kola, zkoušela s trenérem Egilem Gjellandem střelbu na suchu. "Byla jsem pak včera normálně na tréninku. Egil se mi snažil něco poradit a já jsem se snažila v té hlavě něco srovnat. A povedlo se," radovala se v rozhovoru pro Českou televizi.

Nejen na to ale Davidová spoléhala, věnovala se také studiu. "Potřebovala jsem hlavu zaměstnat i jinak a ta škola přišla vhod," poznamenala studentka České zemědělské univerzity.

Nervy udržela i při závěrečné položce. "Byla jsem překvapená, že jsem byla docela klidná a jenom jsem chtěla odvést svou práci jako na první stojce. Ale když jsem trefila tu devatenáctou ránu, tak jsem si říkala: 'Panebože, potřebuju trefit tu poslední.' Jenom jsem myšlenkami tlačila tu kulku do terče," vyprávěla.

K bezchybné střelbě přidala i rychlý běh, na trati měla druhý nejlepší čas. "Měla jsem dneska zase fajn lyže. Až na to poslední kolo se mi relativně běželo dobře," řekla novopečená šampionka. V posledním tříkilometrovém okruhu si se čtyřmi nulami v zádech a výrazným náskokem před Švédkou Hannou Öbergovou jela pro titul, ale síly docházely. "Poslední kolo bylo těžké. Chvílemi jsem myslela, že už ho ani nedojedu. Doufala jsem, že mám před ostatními holkami dost velký náskok, protože jsem byla opravdu mrtvá," řekla Davidová.

Střeleckou jistotu by si ráda udržela do sobotního týmového závodu. "Doufám, že s holkama ještě ukážeme ve štafetě, že střílet umíme a že jsme se neflákaly," řekla Davidová. V neděli ji pak ještě čeká závod s hromadným startem, ve kterém měla v aktuální sezoně Světového poháru několikrát blízko k medaili.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články