Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól měsíce

Pocity skvělé, očekávání s otazníkem. Nejásám, že to bude bomba, říká Moravec

Dlouhodobě je o něm známo, že na vrchol sezony se umí připravit dokonale. Ondřej Moravec se před startem mistrovství světa cítí nejlépe z celé sezony. V Anterselvě od sebe ale nic nečeká. Nemá to cenu. Zbytečně bych se tím stresoval a vytvářel na sebe tlak, takže to vezmu závod od závodu," řekl Moravec, který má na svém kontě pět cenných kovů ze světových šampionátů. Přímé přenosy a zpravodajství z MS sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Pro pětatřicetiletého biatlonistu se jedná už o jedenácté mistrovství světa v kariéře. "Začnu čtvrteční smíšenou štafetou a bylo by pěkné skončit příští neděli hromaďákem," řekl Moravec, který se v letní přípravě potýkal se zdravotními problémy a před sezonou hovořil obdobně.

Držiteli tří medailí z olympiády v Soči 2014 se v létě vrátily trable s játry a nabral v přípravě manko dva a půl měsíce. Světový pohár rozjížděl s tím, že je rád, že funguje normálně, a nejlépe zajel v lednu v Oberhofu, kde skončil jedenáctý ve sprintu.

Nyní je na tom na prahu vrcholu sezony o mnoho lépe. "Pocitově můžu s klidným srdcem říct, že se cítím nejlépe od začátku sezony, protože mé pocity tam byly příšerné. Teď jsou normální," konstatoval a dodal: "Nejásám, že to bude bomba. Beru to reálně a jsem rád, že tělo pracuje v nějakém hodně dobrém standardu," řekl Moravec.

V Anterselvě absolvoval v roce 2007 ve dvaadvaceti letech svůj první světový šampionát. "Moc se mi tam tehdy nedařilo," zavzpomínal na 56. místo ve sprintu a o sedm míst lepší pozici ve stíhačce. Štafetě pomohl k pátému místu.

V Anterselvě tehdy jel i první velkou smíšenou štafetu a Češi skončili osmí. "Tehdy to bylo za trest. On to nikdo moc ještě nechtěl jezdit," řekl Moravec. Z popelky se ale dávno smíšená štafeta stala rovnocennou disciplínou. "Rozhodně. Všichni staví to nejlepší, co mají. Je to ceněný závod jako normální štafeta."

Z jeho pěti světových medailí jsou dvě právě ze smíšené štafety. V Novém Městě na Moravě v roce 2013 finišoval pro bronz a o dva roky později v Kontiolahti pro zlato.

Biatlon fokus podcast: Naladí Davidová a spol. formu do Anterselvy a uspěje Charvátová ve štafetě?

Mix pojede i nyní v Anterselvě, ale Češi mezi favority na stupně vítězů nepatří. "Tým není papírově silný, jako jsme byli tehdy," porovnal sestavu s Evou Kristejn Puskarčíkovou, Markétou Davidovou a Michalem Krčmářem s kvartetem z roku 2015, kdy jel s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Koukalovou a Michalem Šlesingrem.

"Tehdy jsme byli všichni do deseti v pořadí svěťáku, což má zvuk. Ale to také není vše. I tady máme velmi kvalitní tým, každý už něco velkého dokázal, takže možné je vše," doufal v umístění do šestého místa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy