Volejbalový magazín

Peiffer ve spurtu utavil Ponsiluomu a vyhrál masák v Hochfilzenu, Čechům se nedařilo

První závod s hromadným startem v sezoně Světového poháru v biatlonu opanoval Arnd Peiffer z Německa, který v dramatickém závěru nechal za sebou Martina Ponsiluomu ze Švédska. Z dvojice českých reprezentantů byl nejlepší Michal Krčmář, jenž dojel devatenáctý. Ondřej Moravec obsadil poslední třicáté místo.

Němec Arnd Peiffer se raduje z vítězství na SP v Hochfilzenu
zdroj: imago sportfotodienst autor: Christian Einecke

Peiffer neminul ani jeden terč a dospurtoval si pro první triumf v letošní sezoně SP, celkově jedenáctý v kariéře. Ponsiluoma byl sice na trati o 14 sekund rychlejší, ale jedno zaváhání na střelnici ho stálo vítězství.

Třetí místo obsadil se ztrátou 9 vteřin Tarjei Bö z Norska. Jeho mladší bratr Johannes Thingnes, vedoucí závodník prestižního seriálu, musel třikrát kroužit na trestném kole a dojel do cíle "až" na sedmé pozici.

Krčmář si situaci zkomplikoval na úvodní ležce, kde jednou chyboval, zatímco šestnáct soupeřů zapsalo stoprocentní položku.

"Jednička na startu byla hrozně moc, je to škoda. Druhé a třetí kolo jsem furt něco sjížděl a stálo mě to strašně sil, které možná scházely v závěru závodu," řekl Krčmář v rozhovoru České televizi.

Devětadvacetiletý biatlonista poté ještě jednou minul vestoje a dorazil na devatenácté příčce, což je jeho nejlepší umístění během uplynulých dvou týdnů v Hochfilzenu.

Závod s hromadným startem se naopak vůbec nepodařil Moravcovi, jenž na úvod třikrát chyboval vleže a zařadil se na poslední místo. To už neopustil, i když další tři položky zvládl čistě. Na předposledního Juliana Eberharda z Rakouska ztratil rovnou minutu.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko) - závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Peiffer (Něm.) 35:53,3 (0 trest. kol), 2. Ponsiluoma (Švéd.) -1,3 (1), 3. T. Bö (Nor.) -9,3 (1), 4. Doll (Něm.) -11,7 (1), 5. Jacquelin (Fr.) -22,4 (2), 6. Laegreid -25,0 (1), 7. J.T. Bö (oba Nor.) -25,9 (3), 8. Samuelsson (Švéd.) -29,3 (2), 9. Fillon Maillet (Fr.) -32,4 (2), 10. Loginov (Rus.) -32,8 (2), ...19. Krčmář -1:23,1 (2), 30. Moravec (oba ČR) -4:24,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 428 b., 2. Laegreid 373, 3. Samuelsson 344, 4. Dale (Nor.) 340, 5. Fillon Maillet 339, 6. Jacquelin 324, ...21. Krčmář 169, 26. Moravec 109, 70. Krupčík (ČR) 1.