Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Parádní návrat po covidu. Krčmář vybojoval ve stíhačce evropské stříbro

Michal Krčmář se jel do Polska rozzávodit před mistrovstvím světa a nakonec z toho je po jedné chybě stříbro z evropského šampionátu. Ve stíhačce byl o více než šest sekund rychlejší pouze Ukrajinec Arťom Pryma. Krčmář už předvedl v pátek i skvělý sprint, kdy dojel osmý. Ženský závod ovládla domácí bezchybná Kamila Žuková. Tereza Voborníková, která se do závodu dostala jako jediná česká závodnice, si při dvou chybách polepšila o čtyři místa a dojela 34.

Michal Krčmář
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Po pátečním sprintu jsem byl docela unavený, ale večer jsem se šel projít a hodně mi to pomohlo. Uvolnil jsem se, dobře se vyspal a na únavu zapomněl. Mám v sobě dva kvalitní závody, které ukázaly, že tělo je na tom po nemoci dobře, a pomohly tak i mé mysli. Vím, jak si stojím," řekl Krčmář.

Stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu Krčmář na evropském šampionátu závodil poprvé od roku 2014.

Pak tuto akci na úrovni IBU Cupu vynechával, protože byl stálým členem elitního českého týmu pro Světový pohár.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih stíhacího závodu biatlonistů na ME

Teď se mu ME hodilo jako zkouška, nakolik se zotavil po koronaviru. Třicetiletý český biatlonista dlouho střílel bezchybně a na závěrečnou položku přijel ve vedoucí skupině.

Udělal tam jednu chybu, ale terče míjeli i ostatní a Krčmář odjížděl v čele společně s Prymou.

V závěrečném kole se ukázalo, že ještě není v optimální běžecké formě, a nedokázal zareagovat na Prymův nástup ve stoupání. Druhou pozici uhájil s náskokem zhruba šesti sekund před třetím Haavardem Gutuböem Bogetveitem z Norska.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih stíhacího závodu biatlonistek na ME

"V danou chvíli jsem na víc neměl. Arťom mi jednoduše ujel na výkonnost. Teď mám před sebou ještě nějakých 12 dnů, aby se tělo vrátilo k bývalé formě," řekl. Mistrovství světa v Pokljuce začne 10. února.

Vedle Krčmáře si body do IBU Cupu připsali i sedmadvacátý Mikuláš Karlík a sedmatřicátý Milan Žemlička. Na body nedosáhli sedmačtyřicátý Tomáš Krupčík ani Voborníková.

V neděli ME na polské straně Orlických hor uzavřou smíšená štafeta a závod smíšených dvojic, které už by měly být bez Krčmáře.

Ten před startem šampionátu avizoval, že absolvovat tři závody za sebou by po prodělané nemoci nebylo vhodné.

ME v biatlonu v Dusznikách-Zdróji (Polsko) - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. Pryma (Ukr.) 32:11,3 (3 tr. okruhy), 2. Krčmář (ČR) -6,6 (1), 3. Bogetveit (Nor.) -12,5 (3), ...27. Karlík -1:46,0 (3), 37. Žemlička -2:29,7 (2), 47. Krupčík (všichni ČR) -4:16,9 (5).

Ženy (10 km): 1. Žuková (Pol.) 29:12,7 (0), 2. Erdalová -13,4 (3), 3. Skredeová (obě Nor.) -16,2 (3), ...34. Voborníková (ČR) -2:30,4 (2).

Zdroj
ČT sport, ČTK, biatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články