Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Olympijská sezona klepe biatlonistům na dveře. Krčmář si chválí podmínky na Dachsteinu

Už koncem listopadu přijde opět na řadu očekávaná sezona Světového poháru v biatlonu. Ta tentokrát bude olympijská a přípravu na sněhu zahájil český tým soustředěním na známém a oblíbeném rakouském ledovci Dachstein. A první dojmy třeba Michala Krčmáře byly více než pozitivní. Přímé přenosy ze SP i zimních olympijských her v Pekingu odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Po třech měsících suché přípravy absolvovala mužská seniorská a juniorská reprezentace první trénink na suchém sněhu. K dispozici byl osmi- až destikilometrý okruh, který někteří projeli i třikrát.

"Je to super, zažíváme pravou zimu už takhle brzy v říjnu," líbilo se české biatlonové jedničce Michalu Krčmářovi. Jeho zkušenější parťák Ondřej Moravec se letos v zimě s kariérou rozloučil.

"Myslím, že je pocitově tak minus patnáct tím větrem, ale ten čerstvý prašan... Kolikrát ani v zimě takové podmínky nejsou," pochvaloval si Krčmář. Příprava je uzpůsobena tomu, kde se pojedou olympijské závody. V Číně.

Je nám líto, video expirovalo.
Biatlonisté poprvé v přípravě vyjeli na sníh. Krčmář si podmínky v Rakousku pochvaluje

"Tím, že jsme tu první den, tak se toho ve vejšce nedá moc vymýšlet, je to na pocit na sněhu a na objemový trénink," řekl trenér biatlonistů Ondřej Rybář.

Zároveň řekl, že se teprve uvidí, jak budou závodníci na podmínky v Ramsau reagovat. "Mají za sebou docela těžké soustředění na Pokljuce," doplnil sportovní šéf svazu, jehož mohlo těšit, že akci v úvodu října absolvoval kompletní tým.

A zatímco biatlonisté odstartovali soustředění v Rakousku ještě předtím, než se vydají na sever Evropy, kde nový ročník SP začne, biatlonistky se připravují v italské Anterselvě.

A sníh si nepřejí. "Neonemocnět, nesněžit a neprochladnout," prohlásil asistent trenéra Jiří Holubec, co si od pobytu v Jižním Tyrolsku přeje nejvíc, směrem k týmu.

Nadcházející sezona se rozjede 27. listopadu ve švédském Östersundu, poté bude následovat tradiční zastávka v Hochfilzenu a z Rakouska se před Vánoci týmy vydají do francouzského Annecy.

Po koronavirové pauze se zkraje roku 2022 pojede na tradičních dvou německých zastávkách - Oberhofu a Ruhpoldingu. Posledním kláním SP před olympijskými hrami v Pekingu bude Anterselva.

Závěrečný trimestr obstará finské Kontiolahti a tradiční konec na norském Holmenkollenu. Mezitím se předposlední díl SP ocitne poprvé v estonském Otepää. 

V České republice se tento ročník pojede druholigový, ale neméně zajímavý IBU Cup, který na začátku února hostí Nové Město na Moravě.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články