Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Olsbuové Röiselandové ani Wiererové motivace nechybí, kariéru ještě nekončí

Minimálně ještě rok budou moci na biatlonových tratích diváci sledovat hvězdy Marte Olsbuovou Röiselandovou a Dorotheu Wiererovou. Obě závodnice, u nichž se po sezoně spekulovalo o možném konci kariéry, potvrdily, že si prodlouží účinkování mezi elitou.

Dorothea Wiererová stíhána Marte Olsbu Röiselandovou
zdroj: ČTK/AP

"Můj manžel (Sverre) pojede do Německa jako trenér žen. Nemám tedy na výběr a musíme spolu ovládnout další mistrovství světa v Oberhofu," uvedla jedenáctinásobná mistryně světa Olsbuová Röiselandová.

Norka prožila výbornou poslední sezonu. Trojnásobná olympijská vítězka z Pekingu, která dohromady získala v Číně pět medailí, ovládla poprvé v kariéře i celkové hodnocení Světového poháru.

O rok starší Wiererová, která vyhrála Světový pohár v letech 2019 a 2020, se rozhodla zasáhnout i do čtrnácté sezony mezi elitou. Stále tak existuje možnost, že by mohla závodit až do roku 2026, kdy Itálie bude hostit olympijské hry. V té době by jí bylo 35 let.

"Rozhodla jsem se odjet ještě jeden rok. Uvidíme, zda se mi podaří udělat ještě nějaké dobré výsledky. Pořád se cítím docela fit. V tomhle věku ale musíte přemýšlet rok od roku," řekla Wiererová, která skončila v posledním hodnocení SP devátá. Na olympijských hrách v Pekingu slavila bronz ze sprintu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články