Následuje
Talent M.A.T.Plzeň - HCB Karviná

O víkendu přivítá biatlonisty široká běloruská náruč. Charvátová, Václavík a spol. se chystají na MS

Biatlonová reprezentace se v těchto dnech rozdělila na dvě části. Zatímco jedna zamířila na jih Evropy na soustředění, druhá na východ do Běloruska na letní světový šampionát. V sobotu jsou na programu sprinty mužů a žen a v neděli se pojedou stíhací závody. Přímé přenosy nabídne ČT sport i web ctsport.cz.

Lucie Charvátová
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

V loňském roce ukořistila česká reprezentace na domácím mistrovství světa v letním biatlonu celkem 13 cenných kovů. Do běloruského střediska v Raubiči u Minsku však odcestovala značně odlišná sestava.

Medailisté z Vysočina arény se totiž na novou sezonu připravují ve slovinské Pokljuce a italské Anterselvě. Na světovém šampionátu se představí v seniorské kategorii Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Anna Tkadlecová, Adam Václavík a Milan Žemlička.

"Mistrovství světa na kolečkových lyžích vnímáme jako možnost rozbít tréninkové stereotypy, protože letní příprava je opravdu hodně dlouhá," říká trenér Aleš Ligaun.

Na mistrovství světa v letním biatlonu se představí pozměněná česká sestava

Reprezentanti půjdou do závodů z plné přípravy. "Pořád je to součást tréninku, na kterou jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Ale půjdu do toho s maximálním nasazením," uvedla ostřílená Lucie Charvátová.

Kompletní česká špička by se pak měla představit i spolu s mladšími nadějemi na domácím mistrovství na přelomu srpna a září. "Věřím, že svými výkony v Bělorusku pozveme naše fanoušky do Letohradu na český šampionát," uvedl trenér juniorů Michael Málek.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy